Letní mistrovství ve Frenštátě pod Radhoštěm

Frenštát p. R. - Po šesti letech se ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Areálu „Na Horečkách“, uskutečnilo na můstku K 95 m (HS 106) Letní Mistrovství ČR ve skocích na lyžích pro rok 2011.

29.9.2011

Ilustrační foto.Foto: Deník/Martin Sidorják

Na rozdíl od posledního úspěšného podniku v roce 2005, kdy v mužích zvítězil Jakub Janda před Antonínem Hájkem a v závodě dvojčlenných družstev domácí dvojice Dukly Frenštát p. R. Jakub Janda s Janem Mazochem, se letos uskutečnil pouze jednodenní závod jednotlivců jako mezinárodní mistrovství ČR, zato však ve čtyřech samostatných kategoriích - muži, ženy, junioři a dorostenci s početnou účastí konkurence z Itálie, Polska, Slovinska a Slovenska.

Původně plánovaný mistrovský závod dvoučlenných družstev neodsouhlasila Rada úseku skoku SLČR a její STK. I přesto zde startoval téměř kompletní reprezentační A-tým České republiky. Své reprezentační kolegy přijel do Frenštátu p. R. povzbudit se svým trenérem Lubošem Plecháčem i Roman Koudelka, který si dosud léčí při strečinku natržený stehenní sval.

Z důvodu časové kolize s dalšími akcemi ve Frenštátě byl upraven časový program. Zkušební kolo všech kategorií tak proběhlo již dopoledne, odpoledne začalo, po slavnostním zahájení, samotné mistrovství ČR.

V dorostenecké kategorii se podařilo zvítězit, díky nejdelšímu skoku dne ve druhém kole, Filipu Sakalovi z pořádající TJ Frenštát p. R. ziskem 243 bodů. Filip Sakal tím současně vybojoval zlatou medaili a titul dorosteneckého mistra ČR. Třináctou pozici poté vybojoval jeho oddílový kolega Jan Michálek.

Mezi ženami si ve finále udržela vedení reprezentantka ČR Vladěna Pustková z TJ Frenštát p. R., jež si tak vybojovala zlatou medaili a titul mistryně ČR i celkové prvenství v mezinárodním mistrovství ČR. Čtvrté místo obsadila druhá domácí skokanka, Michaela Rajnochová.

V kategorii juniorů se ve finálovém kole, po nevydařeném skoku Víta Háčka, změnilo pořadí na čele závodu, které zcela opanovali mladí Poláci, jež obsadili prvních pět pozic. V českém mistrovství tak získal zlato až šestý Vít Háček z TJ Dukla Liberec, stříbro nakonec bral domácí junior David Ripper. Z dalších moravských juniorů se umístili, v konkurenci 36 startujících, skokani TJ Frenštát p.R. následovně - 25. Pavel Rajnoch, 35. Jakub Špok a 36. Radim Foldyna.

V hlavní kategorii mužů se na špici udržela trojice reprezentantů ČR z TJ Dukla Liberec. Titul vybojoval Bořek Sedlák, stříbro Lukáš Hlava a bronz Martin Cikl. Jen s půlbodovým odstupem obsadil 4. místo nejlepší ze zkušebního kola (104 m) a nejlepší z pětice Italů, Andrea Morassi z C.S. Forestale. Jedenáctý skončil Jakub Janda z liberecké Dukly, 13. byl Jiří Mazoch z pořádající TJ Frenštát pod Radhoštěm.

Slavnostní vyhlášení a zakončení proběhlo na tribuně vítězů na dojezdu můstku K95 m. Ve všech osmi oceňovaných kategoriích předali nejlepším třem závodníkům medalie, diplomy, poháry a věcné ceny starostka města Frenštátu p. R. Zdenka Leščišinová, předseda skokanského úseku Svazu lyžařů ČR Leoš Škoda a předseda Organizačního výboru Letního Mistrovství ČR 2011, olympijský vítěz ZMS Jiří Raška.

-sed-

29.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Příběh Nikol (vlevo dole) zaujal porotu.

Dívka zaujala porotu projektu

Nového přechodu pro chodce se dočkali občané Nového Jičína u největšího městského parku Smetanovy sady v těsné blízkosti místní mateřské školy.

Bezpečně do školky i do parku

AKTUALIZUJEME

Lidi vzbudil silný otřes. Zemětřesení mělo epicentrum kousek od Ostravy

Chvíli před 4. hodinou ranní se v noci na neděli na celém severu Moravy a ve Slezsku najednou probudily tisíce lidí.

Meteorologové varují před extrémně silným větrem

Meteorologové vydali výstrahu před extrémně silným větrem. Ta platí i pro Moravskoslezský kraj od nedělní 16. hodiny až do úterního poledne.

Horší jsou už jen střední Čechy aneb Jak se žije u nás v kraji?

Ačkoliv vedení kraje tvrdí, že moravskoslezský region má dobře našlápnuto, současná realita je zatím naprosto opačná. Hůře se podle celostátního srovnávacího výzkumu žije už jen ve Středočeském kraji. Co nás stále trápí?

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.