Počasí středečnímu závodu přálo, celý den bylo slunečno, a tak pořadatelé očekávali zhruba stejnou účast jako v minulých dvou letech, kdy se sešlo okolo dvaceti běžců.

Letošní ročník však předčil veškerá očekávání pořadatelů, když se na start 3. ročníku postavilo 65 účastníků všech věkových kategorií, z čehož bylo hned 22 žen. „Krátce po startu se vytvořila silná sedmičlenná skupinka favoritů, která udávala tempo celému závodu. Čelo závodu s přehledem kontroloval kopřivnický David Hanke, pronásledovaný dalším favoritem, ostravským Markem Škapou. Na obrátce po 2,5 kilometru bylo jasné, že David si své vítězství nenechá vzít, a do cíle doběhl v čase 17,37 minuty," uvedl za organizátory Pavel Rýdl. Hned za vítězným Hankem doběhl, zhruba s patnáctivteřinovým odstupem, jeho věčný rival Marek Škapa a na bronzový stupínek si vystoupal Ondřej Dominik.

Mezi dospělými do cíle postupně dobíhala i mladší generace a zhruba 45 minut po startu doběhli i ti nejmenší, jež úspěšně zvládli celou pětikilometrovou trať. Po nezbytném občerstvení pak došlo k vyhlášení vítězů všech kategorií.

„Ti nejlepší obdrželi medaili a věcné ceny, ostatní si kromě památeční medaile odnesli i hedvábný šátek, jako pozornost pořadatelů tohoto závodu, a nejmladší generace byla navíc odměněna sladkou pozorností. Poděkování patří nejen hlavnímu organizátorovi celé akce, Jaroslavu Kunckovi, za zvládnutí této velké akce, ale i všem pořadatelům a běžcům, kteří se na ní podíleli," sdělil dále Pavel Rýdl. Pořadatelé by tak závěrem rádi pozvali všechny příznivce běhání na další ročník, který se uskuteční v září roku 2015.