Lichnovská Velká cena Lašska pro Jakuba Magnuska

Nový Jičín - Součástí dvanáctého závodu Slezského poháru amatérských cyklistů byl i Handbike 2008

28.8.2008

Ilustrační foto.Foto: Luboš Víteček

Celkem 139 cyklistů, včetně dětí a handbikerů, přijelo v sobotu do Lichnova u Nového Jičína na dvanáctý závod Slezského poháru amatérských cyklistů, kterým byla Velká cena Lašska. Na závodníky čekal rovinatý lichnovský okruh s bodovací sprinterskou prémií a kopcovitější hukvaldský okruh, kde byla pro změnu prémie vrchařská.

Po úvodních lichnovských okruzích s bodovací sprinterskou soutěží a prvním průjezdu vrchařskou prémií na okruhu kolem Hukvald zůstala v čele společně startujících kategorií A+B stále velká skupina přibližně třiceti závodníků. Po druhé vrchařské prémii už však ujelo deset závodníků a peloton se dále rozpadl na dvě menší skupinky. Z té vedoucí do cíle na kopci nad Lichnovem po 89 kilometrech a převýšení 1010 metrů jako první dojel a držitelem putovního poháru pro absolutního vítěze na nejdelší trati se stal Jakub Magnusek (Česká spořitelna MTB).

Ostatní kategorie závodily na kratších tratích. V ženách zvítězila Lucie Nováková (SK Jiří Team Ostrava), nejlepším mužem v kategorii nad 60 let byl Petr Veselý (TJ TŽ Třinec).

Letos poprvé byly vypsány kategorie i pro děti, v rámci vloženého závodu dětí a mládeže od 10 do 14 let, přičemž dívky a chlapci byli hodnoceni samostatně. Osmý ročník Velké ceny Lašska se dále jel jako předposlední závod Českého poháru Handbike 2008. Na lichnovských okruzích si z celé České a Slovenské republiky přijelo zazávodit celkem 19 tělesně postižených sportovců.

Slezský pohár amatérských cyklistů pokračuje v neděli 31. srpna Paskovským kriťákem. Prezentace nejdříve startujících kategorií je v kině v Paskově do 9.30 a jako první vyjede v 10 hodin na rovinatý okruh, dlouhý 1200 metrů, kategorie C (muži 40 až 49 let). Závodu se mohou zúčastnit také děti.