„Na rychlých a prašných tratích vojenského prostoru v okolí Veszprému se ve dnech 22. až 24. srpna uskuteční další ročník maďarské Baji, podniku patřícího do oficiálního kalendáře FIA pro Světový pohár v cross country bajas, tedy kratších soutěžích maratonského typu, stejně tak i oficiální součásti českého, slovenského a maďarského šampionátu v cross-country rally,“ přiblížil Jiří Vintr z Loprais Tatra Teamu.

Stáj z Novojičínska nasadí do závodu jeden vůz Tatra 815 4×4 s posádkou Aleš Loprais, Milan Holáň a Ladislav Lála. Do Maďarska dále vyráží asistenční automobil Tatra 815 4×4 s posádkou Leo Loprais a Michal Ptáček. Tým doplní ještě doprovodný vůz Fiat Ducato Caravan, ve kterém pojede manažer týmu Milan Loprais a Luboš Kýpeť.

„Vyrážíme samozřejmě s ambicemi na celkové vítězství mezi kamiony, když nejtěžší kategorie bude čítat minimálně deset posádek a zařazení kategorie kamionů do třídy Open dává možnost účasti i některým nestandardním, ale velmi zajímavým vozidlům bez oficiální homologace FIA,“ popsal Vintr.

Soutěž s krátkou superspeciálkou u Balatonfüredu 22. srpna a dvěma mimořádně intenzivními etapami, s délkami speciálních úseků odpovídajícími Středoevropské rallye, bude lokalizována na stejných tratích. „Na Dakaru v Jižní Americe nás může potkat jakýkoliv extrém co do klimatických podmínek i do profilu tratě. Příprava v této fázi sezony je tedy velmi žádoucí. Jsme rádi, že takto kvalitní soutěžní testy můžeme absolvovat v relativní blízkosti domova," dodal manažer týmu Milan Loprais.