Už nyní čítá startovní listina 110 motocyklů, 70 osobních aut a 37 kamionů. Účast potvrdil také vítěz posledního Dakaru v kategorii kamionů Hans Stacey s novým speciálem MAN, původně připraveným pro Dakar 2008. Kromě Staceyho je jasně daná účast kompletního týmu Ginaf Rally Power. Pořadatelé jsou podle všeho v intenzivním jednání s dalšími představiteli absolutní špičky. Loprais Tatra Team samozřejmě do Maďarska vyráží, a to ve stejné vozové sestavě jako na Dakar.

„Zveřejněné údaje o účastnících nám dělají radost. Ukázalo se, že jet do Maďarska bylo dobré rozhodnutí a naši fanoušci dostanou možnost zhlédnout to nejlepší, co v tomto sportu existuje, což dosud mohli sledovat jen na televizních obrazovkách. Věříme, že kvalita v tomto případě zvítězí nad kvantitou a fandové nejen u trati budou spokojeni,“ poznamenal Aleš Loprais. Kromě něj se čeští fandové mohou těšit jak na tatru Andrého Azeveda, tak na obě liazky týmu Martina Macíka.

Takřka exkluzivní podívanou slibuje kategorie osobních aut. Volkswagen potvrdil účast kompletního týmu s pěti vozy, které budou pilotovat hvězdy Sainz, de Villiers, Miller, Depping a Sousa. Mitsubishi představí hned čtveřici vozů, jako na Dakaru, se všemi největšími esy tohoto motoristického odvětví. Tovární tým BMW postaví na start trojici špičkových X3, které doplní i tovární X5, pilotovaná Čechem Zdeňkem Pořízkem v rámci týmu Offroadsport.cz. Legendární pouštní patriot Jean-Louis Schlesser nezamíří se svojí buggy do Tuniska, ale bude soupeřit s hlavními rivaly v Maďarsku a Rumunsku. Adrenalinovou bombou je příslib účasti Robbyho Gordona se speciálem Hummer.

Kategorii motocyklů ozdobí účast nejlepších světových jezdců jako Cyril Despres, Marc Coma, David Casteu, Francisco Lopez nebo David Fretigne. Důvodů, proč se zajet na Central Europe Rally podívat, bude bezesporu přibývat.