Do turnaje se přihlásilo 10 mužstev, která byla rozlosována do dvou skupin po pěti, kde hrála systémem každý z každým. Do finálové šestky postoupily z každé skupiny tři nejlepší družstva. Ostatní týmy hrály o 7 – 10 místo.

Bez ztráty zápasu vyhrálo mužstvo Hranice starší. Na druhém místě s jedinou porážkou Jakubčovice a třetí se umístili Hranice mladší.

Individuální cenu pro nejlepšího hráče získal Richard Muck (Jakubčovice) a cenu pro nejoblíbenějšího hráče získala jediná žena, Eva Mikelová (Mix team).

„Z organizačních a ekonomických důvodů byl tento ročník posledním. Tímto bych chtěl poděkovat všem sponzorům, kteří nás pravidelně podporovali a mužstvům, které zde pravidelně hrávaly a přispívaly k vysoké kvalitě a kreditu turnaje,“ řekl hlavní organizátor Zbyněk Lebánek.

„Jde o to, že lide přestávají mít zájem. Místní se tomu nechtěli věnovat a dá se říct, že jsem to dělal za přispění rodiny. Nemá cenu to dělat, když to družstva z okolí moc netáhne. Spíš jezdily týmy z větší dálky, z čehož se stala taková tradice. Navíc je stále těžší sehnat nějaké finance na ceny a podobně,“ vysvětlil.

„Je možné, že slabší účasti napomohl i termín. Každý rok jsme turnaj pořádali v květnu, případně červnu. Nyní to ale nevyšlo, tak jsem to přesunul na červenec. Jsou prázdniny, dovolené, tak možná proto,“ pokračoval Lebánek.

Možnost, že by turnaj do budoucna navázal na svou tradici, ale není úplně ztraceno. „Je moc brzo něco plánovat. Hráči mě sice přemlouvali, abych turnaj zachoval, ale zatím ne. Snad do budoucna, třeba se něco stane,“ uzavřel Lebánek.

Výsledky:

1. Hranice starší (Vl. Štěpánek, Schmidt, Knichal),

2. Jakubčovice (Muck st., Muck ml., Lev),

3. Hranice mladší (Minář, Socha, Štěpánek),

4. Notoři Loučky (Czerný, Čablík, Cihlář),

5. Dobešov (J. Vašut, M. Lebánek, M. Vašut),

6. Podhrázský Luboměř (Balážik, Trnečka, Kuchař, Baláž),

7. Mix team (E. Mikelová, Z. Lebánek, Němec),

8. Luboměř pod Strážnou (Gardaš, Vašíček, Běhal),

9. Funebráci Otrokovice (Molák, Bílý, Hynčica),

10. Loučka (Král, Jemelka, Valešík, Kuruc).