Plavecký klub Nový Jičín totiž musí vinou rekonstrukce novojičínského bazénu nadále využívat bazény v okolí. I přes tyto problémy, kdy plavci dojíždějí trénovat do Valašského Meziříčí nebo do Frenštátu pod Radhoštěm, si zástupci novojičínského plaveckého klubu připsali další cenné výsledky.

Na tradičním plaveckém mítinku, který měl svoji premiéru v roce 1977, se představilo téměř 300 plavců z 29 klubů z celé ČR a pozvání přijaly i dva slovenské kluby. Novojičínský klub reprezentovalo 23 plavců a mezi hvězdy mítinku patřili třeba reprezentant Josef Moser z brněnské Komety či Slovenka Nikoleta Trníková. Právě Moser potvrdil své kvality a díky vítězství na 100 metrů volným způsobem, kdy dohmátl ve vynikajícím čase 50,65 vteřin, si  nejlepším bodovým výkonem zajistil hlavní cenu závodu. V ženách pak dosáhly shodného nejlepšího bodového výkonu Gabriela Chudárková ze Zlína za 100 metrů volným způsobem a Slovenka Nikoleta Trníková za 200 metrů prsa.

Plavecký klub Nový Jičín si vyplaval celkem devět cenných kovů. Nejúspěšnějším domácím plavcem Malé Ceny byl Jan Sazovský, jenž překvapivě zvítězil v závodu 200 metrů polohový závod a 100 metrů znak, stříbro bral za 200 metrů motýlek a bronzy získal za 200 metrů znak a 400 metrů volný způsob.

Tři medaile pak získal Josef Kratochvíl, jenž dohmátl druhý na své silné sprinterské trati 50 metrů volný způsob a 3. místa pak získal na tratích 100 metrů a 200 metrů volný způsob. Velmi cennou medailí bronzového lesku se pak mohla pyšnit i Marie Skopalová za 100 metrů znak.

ZÁSTUPCI novojičínského plaveckého klubu sbírají i přes problémy s tréninkem cenné výsledky. Zdroj: PK Nový Jičín