„Je to definitivní. Sport přináší krásné emoce při výhrách, ale také zklamání, což je bohužel tento případ,“ říká Markéta Nausch Sluková. „Do tohoto projektu jsme všichni šli s velkým očekáváním a jasným cílem dostat se do Paříže 2024, ačkoliv jsme věděli, že to bude extrémně náročné. Já se vracela na kurty po porodu, Helča se učila nový sport. Bohužel výsledkový a herní progres nebyl tak rychlý, jak jsme všichni doufali. Helča ale po posledním turnaji v Lucembursku přišla s tím, že se trápí a rozhodla se, že už nechce v beachi pokračovat. Mrzí mě to, ale pokud to tak cítí, musím to respektovat a brát, jak to je,“ pokračuje Nausch Sluková.

Anna a Kateřina Pavelkovy
Sestry Pavelkovy zdědily volejbalové geny. Ponorka prý dvojčatům nehrozí

„S Maki a Simonem jsme měli nějaké ambice, ale realita ukázala, že jsme byli od našeho cíle daleko. Přestala jsem mít z volejbalu radost, proto jsem přišla za týmem s tím, že mi tahle mise nedává to, co jsem chtěla a proč jsem na beachvolejbal přešla,“ vysvětluje Havelková. „Začínala jsem s novým sportem, od začátku to pro mě byl boj, který jsem bohužel prohrála. Nic takového mě doteď ve sportovní kariéře nepotkalo.“

Na dobrý start se nenavázalo

Tým měl velice nadějný start, když mu v listopadu 2022 na prvním společném turnaji kategorie Elite v Kapském Městě jen těsně unikl postup do čtvrtfinále. Na navazujícím challengeru v australském Torquay pak Nausch Sluková s Havelkovou skončily páté. Na tyhle výsledky už se ale nepodařilo navázat. I proto přišel předčasný konec.

Havelková, které bude na konci července 35 let, zatím neví, jestli bude pokračovat ve sportovní kariéře. „Neměla jsem už pocit, že jsem Helenou Havelkovou. Tu chci zase najít. Kde to bude, to se uvidí,“ říká.

Ondřej Perušič
Právník ze mě asi nebude, směje se Perušič. Po „olympiádě hrůzy“ myslí na Paříž

O měsíc starší Nausch Sluková, účastnice tří olympiád, o své budoucnosti rovněž ještě nemá jasno. „Je to příliš čerstvé. Potřebuji si to promyslet,“ vzkazuje