Ploutvař Matěj Obšivač z Klubu vodních sportů Laguna Nový Jičín opět zvítězil ve dvou disciplínách. Své soupeře deklasovat na trati 50 a100 metrů bifins, to je kraulem v krátkých ploutvích, a k zisku dvou zlatých medailí přidal bronz na trati 100 metrů RP s přístrojem.

Také junior Jan Bartek z Laguny Nový Jičín dokázal ze tří povolených startů světového poháru vytěžit 3 medaile. Na trati 50 a 100 PP vyplaval v osobních rekordech stříbro, na trati na nádech pod vodou – 50 metrů RP- vylovil bronz.

O fantastickou tečku pro Nový Jičín se v přímořské misi postarali junioři Laguny, žáci a absolventi tříd s rozšířenou výukou TV při ZŠ Nový Jičín, Komenského 68. Ve štafetovém závodě na 4×100 metrů PP porazili celkového vítěze druhého kola, favorizovaný Egypt, a vyplavali vysněnou zlatou medaili.

Štafetu rozjížděl v osobním rekordu štrekař Petr Španihel, na druhém úseku jej střídal Martin Mazáč, který, opět v rekordu, předal Jakubu Jarolímovi, jenž náskok udržel, a cílový sprint patřil Janu Bartkovi. „Vítězství štafety, navíc pět desetin za českým rekordem, je splněným cílem, sbírka sedmi medailí hřejivou vzpomínkou,“ radovala se trenérka KVS Laguna Nový Jičín Simona Klapcová a dodala: „Za to patří dík rodičům sportovců a především Moravskoslezskému kraji, který sportovce v soutěži formou grantu podpořil.“

Juniorský tým se v celkovém bodování 2. kola světového poháru opět probojoval na stupně vítězů. Po vítězství v Maďarsku skončil, za početnějším egyptským policejním týmem, na vynikajícím 2. místě, o pouhých dvacet bodíků. Nový Jičín skvěle reprezentovali nejen medailisté, reprezentanti České republiky Jan Bartek a Matěj Obšivač, ale také štrekař Petr Španihel (2× 4.místo na 200, 400 PP), erpéčkář Jakub Jarolím (4. místo na 100 RP) či jejich nástupci Martin Mazáč a mladý Ondřej Dofek.

Tým juniorek změnil sestavu. „Nemocnou Vendu Figarovou nahradila mladá Veronika Rosová,“ prozradila Klapcová a pokračovala: „Spolu s Klárkou Křepelkovou, Andreou Gašperikovou a Martinou Hanzelkovou vybojovaly juniorky pěkné desáté místo, a to se pak v celkovém bodování se seniory Ondrou Bajerem a Karolínou Veselkovou projevilo v podobě výborného umístění celého klubu – čtvrtého místa.“

Zvítězili ploutvaři velkoměst. Jako první byl početný policejní tým z Egypta, před italským týmem z Říma a ruským Petrohradem. Malé město z Moravskoslezského kraje si tak připsalo další úspěch.