BK Opava – Nový Jičín 83:78 (21:22, 38:42, 60:57)

Domácím v poslední době nešly především úvody zápasů. Utkání s Novým Jičínem ale nechalo na tuto skutečnost zapomenout. Opava začala výborně a první minuty sobotního zápasu ji patřily, odskočila odskočila až na rozdíl devíti bodů. Následně se však hostující hráči rozstříleli, stáhli vzniklé manko a v závěru první čtvrtiny dokonce otočili. Stav po prvních deseti minutách byl tedy 21:22. Nástup do druhé čtvrtky měli opět lepší svěřenci trenéra Davida Klapetka. Novojíčínská obrana nechala volného Michala Čarneckého, který nikým nehlídám, parádně zasmečoval. Přetahovaná o body v tu chvíli gradovala. Jednou vedli domácí a vzápětí se skóre přehouplo v hostující prospěch.

Za nerozhodného stavu 25:25 se uvolnila americká hvězda Geofinu Kenneth Walker a poslala svůj tým do vedení. Uběhlo ovšem jen pár minut hrací doby a za kratší konec najednou tahala zase Opava. Dygrýn se totiž perfektně trefil za tři body na 35:31. Ani hosté se však nenechali zahanbit a Pospíšil jen o něco později také trojkou dával už na 35:36. Hned vzápětí navázal na svého týmového kolegu Štěpán Reinberger, ale Tomáš Hrubý přesnou střelou zpoza trojkového půlkruhu znovu vyrovnal. Závěrečné vteřiny poločasu patřily Novému Jičínu. Poslední body prvních dvaceti minut zaznamenal Šarovič a poločasové skóre hovořilo ve prospěch hostů 38:42

Druhý poločas přinesl velký boj hlavně ze strany Opavy. Klapetkovi chlapci šli jak se říká na krev. Skóre zápasu brzy otočili ve svůj prospěch. Po Pumprlově smeči vedli 51:45. Nový Jičín byl očividně zaskočen, Gavlák trojkou sice snížil ovšem stejným bodovým obnosem kontroval na druhé straně Štec. Po třech čtvrtinách vedla Opava 60:57.

Čtvrtá čtvrtina byla hodně o nervech. Oba týmy cítily, že mají na v vítězství. Například tak zkušený hráč jakým je Gavlák ze dvou trestných hodů ani jednou netrefil. Necelé tři minuty před koncem srovnal na 69:69 Pumprla, následnou šestkou poslal Opavské do vedení, a to nebylo vše. Čarnecký narušil rozehrávku hostů a bylo to 72:69, v té chvílí měli domácí velmi cennou výhru na dosah, to se nakonec také stalo a překvapení kola bylo na světě.

„Gratuluji Opavě, dnes předvedla fantastický výkon,“ složil poklonu domácímu výběru trenér Nového Jičína Zbyněk Choleva. „My jsme si jeli do Opavy pro vítězství, nakonec musíme sklonit hlavy. Na druhou stranu jsme si porážku zapříčinili sami. Dělala nám problém její agresivní hra, trápil nás i Štec, který odehrál fantastický zápas,“ řekl dále Choleva. „Já jsem spokojen jak s výsledkem, tak předvedenou hrou. Dokázali jsme favorita ligy přitlačit a nakonec i porazit,“ řekl po zápase opavský trenér David Klapetek.

Body: Štec 24, Pumprla 16, Dygrýn 12, Hrubý 11, Šoška 6, Šiřina 4, Čarnecký 4, Blažek 3 – Muirhead 17, Šarović 13, Reindberger 10, Hájek 10, Walker 9, Gavlák 8, Jurečka 3, Ubilla 3. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Komprs. Fauly: 25:19, trestné hody: 18/20:13/20. Diváci: 980. Nejlepší hráč: Michal Čarnecký (Opava). (rob)