První minuty sobotního derby se musely líbit. Hra měla spád a hlavně náboj. Skóre otevřel opavský Martin Miklóšik, za Unibon odpověděl dvěma šestkami Muirhead a po dvojce Šaroviče hosté poprvé vedli, ne však nadlouho. Opava vystřihla dvě trojky v řadě, nejdříve Štecem, kterého vzápětí napodobil Brliť, v té chvíli šel Klapetkův výběr do čtyřbodového trháku, ten se ovšem brzy otřásl v základech. Za tři body střílel Muirhead.

Zápas měl nadále vyrovnaný průběh. V samotném závěru první čtvrtky zbytečně domácí ztratili balón a Channels převážil misky vah na stranu Unibonu. První čtvrtina se ale nakonec přece jen stala kořistí Opavských.

Bodová přetahovaná měla pokračovaní i ve druhé čtvrtině. Ve 13. minutě stoprocentně selhal v disciplíně trestných hodů Channels. Hned na to míč vybojoval a získal hostům vedení. Odpovědí na to byla trojka Šiřiny. Následovalo hluché období, kdy téměř dvě minuty ani jeden z týmů nebyl schopen balon prohodit obroučkou. Přitom třeba na jedné straně Šoška a na druhé Blažek byli ve velice dobrých pozicích.

Po dvou šestkách Channelse vedli hosté o čtyři body, v 18. minutě bylo srovnáno, Jičín neodstavil pod košem Miklóšika a opavský obr se v takovýchto situacích cítí jako ryba ve vodě – 39:39. V závěru si vzal slovo také Robert Šarovič. Nejdříve dal svou první trojku v zápase, poté zablokoval Šiřinu. Jenomže ani tohle Opavu neutlumilo. Do kabin se šlo za stavu 45:46, pro Opavu hodně nadějný výsledek.

Do druhého poločasu vtrhli Opaváci jako uragán, rychle výsledek otočili. Ve 27. minutě vedli po Kratochvílově trojce 58:48 a hostující legionáři si museli připadat jak v Jiříkově vidění. A to nebylo vše. Za chvíli z trojkové hranice mířil přesně Čarnecký – 61:50 a na opavské lavičce vedle Davida Klapetka povstal i Dušan Štěnička.

A s favoritem bylo ještě hůře, po šestkách Miklóšika byl mezi oběma soupeři čtrnáctibodový rozdíl, hala byla v té chvíli na nohou.

Jenomže v závěru třetí čtvrtky polevila Opava v koncentraci a zbytečně chybovala, což týmy jako Nový Jičín tvrdě trestají, rázem byl náskok umazán na šest bodů. Na začátku čtvrté čtvrtky se vyfauloval Muirhead, nicméně i tak byl ve 33. minutě náskok Opavy vymazán. Po střele Channelse vedli domácí už jen 72:70.

Zdálo se, že cizinecká letka je zpátky, realita byla ale jiná. Čarnecký dal trojku, Šarovič ze stejné pozice netrefil, navíc ve 34. minutě se pátého faulu dopustil Channels a i tento Američan dohrál. Nový Jičín se ovšem i bez dvou Američanů nepoložil. Pandula trojkou vyrovnal na 77:77.

Kvalitní zápas se řítil do koncovky, v té oběma týmům odešla střelba. Necelou minutu a půl před koncem čtvrté čtvrtky vedli Klapetkovci o bod.

V infarktovém závěru šel deset vteřin před koncem na šestky Jakub Blažek. Ani jednou se netrefil, míč ale Opaváci získali a vítězství měli v kapse. „Ať se k tomu vyjádři sudí,“ mávla rukou největší hvězda Nového Jičína Robert Šarovič, kterému zápas tentokrát herně vůbec nevyšel.

„Mohu říci to, že hráči hráli skvěle, stříleli ze všech pozic, bohužel to nebyli naši hráči, ale Opava. Já ji gratuluji,“ řekl kouč Nového Jičína Zbyněk Choleva. „ Pro nás nešťastný zápas, musíme se poučit z chyb. Vyfaulovali se nám dva rozehrávači. Prováhali jsme dobré pozice,“ dodal trenér poraženého týmu.

„Rozhodl náš kolektivní výkon. Kluci si věřili a to bylo důležité. Při některých momentech při nás stálo i štěstí,“ poznamenal vykřičeným hlasem domácí kouč David Klapetek.

BK Opava - Nový Jičín 91:89 (26:25, 45:46, 69:54)
Body: Miklóšik 17, Štec 16, Kratochvíl 16, Blažek 10, Dygrýn 9, Čarnecký 8, Šiřina 8, Brliť 7 – Channels 18, Muirhead 17, Pandula 16, Šarovič 14, Šoška 8, Pečiukas 7, Pelikán 3, Vošlajer 2, Hájek 2, Jurečka 2. Rozhodčí: Vrážl, Kapl, Holubek. Fauly: 28:28. TH: 23/33:27/35. Trojky: 8:4. Diváci: 818. 5 chyb: 31. Brliť, 39. Štec – 32. Muierhead, 34. Channels. Nejlepší hráč: Martin Miklošik