Na jih Moravy přicházel s pověstí velkého talentu. Z brněnského Tanga už Michal Seidler odchází jako držitel titulu Futsalista roku.

Vyhlášený kanonýr mění brněnské barvy za dres bratislavského Slov-maticu. Ten vyhrál devět titulů za posledních deset let. „Vyhrává, co se dá. Jako u nás Chrudim. Jdu vlastně do slovenské reprezentace," usmívá se čtyřiadvacetiletý kanonýr, jenž si tříleté angažmá v Brně nemohl vynachválit.

Slovenský velkoklub zahájil námluvy o Seidlerovy služby už před rokem. „Tehdy to ještě nevyšlo. Těším se na Ligu mistrů, kterou jsem ještě nikdy nehrál," povídá reprezentant, kolem nějž se točily ještě další kluby.

Ve futsalovém zákulisí se mluvilo i o tom, že Seidler zakotví ve vzdálenějším zahraničí než na Slovensku. „To je ale hodně složité. Potěšilo mě, že se Bratislava ozvala znovu. Proto jsem nabídku vzal," usmívá se.

V Tangu strávil tři sezony, ve kterých se ukázal jako pravý postrach soupeřových obran.

V tandemu s Michalem Belejem byli pro většinu ligových obran velkým strašákem. „Všichni spoluhráči mi budou chybět. Nikdy jsem v Brně neměl s nikým problém. Mám tam několik velkých kamarádů, se kterými určitě zůstanu v kontaktu. Bratislava přece není na konci světa. Můžu kdykoli přijet," prohlašuje rodák z Bílovce, jehož přednosti vyzvedl po vyhlášení futsalisty roku i trenér Tanga Marian Berky.

„Je to velmi dynamický hráč, který je rychlostně i silově velmi dobře připravený. Stejně tak vytrvalostně, což je velmi pozitivní, protože vytrvalci většinou nejsou tak rychlí, ale Michal toto všechno má. Myšlení a celkově futsalové věci taktéž zvládá. Je to gólový hráč," řekl tehdy Deníku slovenský stratég.

Když bílovecký rodák, přezdívaný Jumbo, poprvé vstoupí do kabiny Slovmaticu, nebude mít problém se do party okamžitě zařadit.

„Znám tam úplně všechny, za Tango jsem proti nim hrál. A vlastně i v reprezentaci. Navíc s Gabem Rickem jsem hrál i v Brně," nebojí se Seidler neznámého prostředí.

K týmu se připojí až v polovině prázdnin. Má tak dost času si ještě pořádně odpočinout. Ve volném čase ale nezapomíná ani na přípravu. „Play off skončilo dřív, tak chodím trénovat sám. Ale to asi každý," dodává.