V dohrávce 9. kola nakonec zvládli přetahovanou s Havlíčkovým Brodem, když hostující Pramen nakonec porazili po divokém průběhu 11:8. Futsalisté Jakubčovic si tak připsali čtvrté vítězství v sezoně, když palbu řídili pětigólový Michálek a čtyřgólový Petr. Tento pátek vyzvou Jakubčovice, kterým patří aktuální 7. příčka, v domácí hale v Odrách od 19.30 lídra z VŠB TU Ostrava.

Baracuda vedla po prvních dvaceti minutách 3:2 a to ještě navíc Ďurica neproměnil pokutový kop. „Moc dobře jsme věděli, že soupeř, i když má nula bodů, tak nehraje vůbec špatně. Byl to vyrovnaný zápas, ale přece jenom si myslím, že jsme šli za vítězstvím o něco více,“ uvedl hrající trenér jakubčovických futsalistů David Molnár.

Hosté z Vysočiny šli však ve druhém poločase do vedení, když dvěma rychlými trefami otočili duel na 4:3. Bylo to však naposledy, kdy Jakubčovice v utkání ztrácely. Oboustranně ofenzivní podívaná totiž pokračovala a poté se vedení opět překlonilo na domácí stranu, když Baracuda vedla 7:4 a poté 8:5. Poslední celek tabulky však zápas nezabalil, neboť snížil na 7:8 a drama bylo znovu na světě. Hosté, kteří to zkoušeli i při hře bez brankáře, pak hráli rukou mimo pokutové území a z následné standardní situace přidal devátý gól Petr.

Uklidněná Baracuda pak odskočila do náskoku 11:7, který už hosté v samotném závěru pouze zkorigovali. „V závěru to bylo ještě drama, ale důležitý byl náš gól na 9:7, po kterém jsme ještě dalšími dvěma góly odskočili a zápas tak rozhodli. Kvalita soupeře opravdu neodpovídá tomu, že ještě nezískal ani bod, ale nakonec jsme vyhráli zaslouženě,“ uzavřel David Molnár.

BARACUDA JAKUBČOVICE – FC PRAMEN HAVLÍČKŮV BROD 11:8 (3:2)

Branky: Michálek 5, Petr 4, Ďurica, Chovanec – Vacek 4, Plichta 2, Kučera, Průcha. Diváci: 165.

Baracuda Jakubčovice: Pavelka – Rybařík, D. Molnár, K. Molnár, Petr – Šaran, Chovanec, Michálek, Ďurica.