„Všichni zúčastnění byli nadmíru spokojeni a celu akci si pochvalovali," těšilo Milana Dvořáka, tiskového mluvčího klubu. „Pokud všichni, kteří slíbili, udělají maximum pro to, aby se peníze podařilo sehnat, mohl by se extraligový basketbal vrátit zpátky do Nového Jičína," sdělil Milan Dvořák, jenž uvedl, že na sezonu by klub musel sehnat částku 10 až 12 milionů korun.

Jak hodnotíte basketbalovou exhibici, která před nedávnem proběhla v Novém Jičíně?

Byla to hodně vydařená akce, a to nejen podle mého názoru. Velké poděkování patří novojičínskému Fan clubu, a hlavně jeho představitelům, za zorganizování celé sportovní akce.

Plná hala dokázala popularitu basketbalu v Novém Jičíně…

Je to tak. Tuto větu už jsem jednou použil a myslím si, že momentálně chybí novojičínskému basketbalu už „jenom" peníze, a bude zase tam, kde byl.

Jak vzpomínáte na mistrovskou sezonu v roce 1999, která byla krátce připomenuta i videoprojekcí před samotným začátkem exhibice?

Já to mám pořád v živé paměti. Na tom památném videu nebylo pochopitelně možno vidět všechno, ale byl to jeden z mých nejkrásnějších dnů v životě. Ten poslední zápas v Praze, následná cesta domů a pak celé oslavy až do rána, to všechno bylo prostě úžasné. Vzpomněli jsme si na všechno, jak jsme to tehdy prožívali.

Ohlasy od všech zúčastněných hráčů a trenérů byly pozitivní a plné vzpomínek na angažmá v novojičínské dresu. To vás jistě muselo těšit?

Všichni hráči a trenéři, kteří se exhibice zúčastnili, byli nadmíru spokojeni a byli moc rádi, že se taková akce uspořádala. Takhle mi to všichni řekli. S některými hráči už jsem se viděl dříve a všichni na Nový Jičín vzpomínají. Mám třeba ohlasy i od těch, kteří přijet nemohli, jak je mrzí, že na exhibici chyběli. Například speciálně Dušan Pandula.

Jaká je momentální situace kolem vrcholového basketbalu v Novém Jičíně?

Já si myslím, že pokud všichni ti, kteří slíbili, že proto udělají maximum, aby se peníze podařilo sehnat, dodrží své slovo, tak se skutečně může stát, že se extraligový basketbal do Nového Jičína vrátí. I když je dnes těžká doba a ozývají se hlasy i ze stávajících extraligových mančaftů, kde neví, jestli budou mít na příští sezonu peníze. Nechci nikoho jmenovat, ale jsou dva kluby, o kterých vím, že mají problémy.

Je pro vás klíčové určité datum?

Klíčové datum je vždycky to, kdy se podaří sehnat peníze. Od toho se pak odvíjí všechno ostatní. Museli jsme rozpustit celé portfolium, které tady v Novém Jičíně bylo. Veškeré zázemí od bytů, kontaktů s agenty a tak dále. To všechno by se muselo znovu navázat. Start by nebyl jednoduchý. Nešlo by to zorganizovat tak, že dneska máme peníze a pozítří máme mančaft. Technická stránka věci, přihlásit se nebo nepřihlásit, v tuto chvíli nehraje zásadní roli. V případě, že by se ozval Nový Jičín, tak věřím, že všechny kluby, které v extralize znám, by pro nás zvedly ruku. Ať už bychom měli dostat divokou kartu nebo bychom se mohli vrátit jakýmkoliv způsobem. Setkávám se s ohlasy, že Nový Jičín v nejvyšší soutěži prostě chybí.

Sledujete letošní ročník Mattoni NBL?

Já si trošku hraju na Pyšnou princeznu. Jestli tu pohádku znáte, tak si vždycky říkám, že mám blízko Miroslavovu zemi. Takže teď jsem byl třeba minulý týden na zápase v Opavě, předtím v Prostějově a ještě dříve v Ostravě na Nové huti. Na zápasy jezdím pravidelně a v každém kole jsem na nějakém utkání.