Štramberský oddíl zastupovalo sedm borců a největší naděje se vkládaly do prozatímního jediného vítěze této soutěže Miroslava Bajera.

Mezi nejlepších šestnáct judistů postoupilo pět zástupců domácího oddílu. Jako první bojoval vítěz skupiny A Radek Bár, ale ostravský Hurt byl nad jeho síly. První kolo se stalo konečnou pro Martina Štábla (97 kg), kterého vyřadil jeden z favoritů vršovický Banzsel (89 kg). Lukáše Holuba (90 kg) pak ze soutěže vyprovodil oddílový kolega Miroslav Bajer (111 kg), který se stal vítězem váhově nejtěžší skupiny, kde porazil i baníkovského Krále (122 kg), jenž nakonec postoupil ze druhého místa.

Šestinásobný „Král zemařů" Bajer pak vydřel vítězství nad Banzselem a poté přišel na řadu rozporuplný zápas o postup do finále s Onderkou z Baníku (76 kg). „Zápas byl vyrovnaný do doby, než Onderka nasadil páku a Mira plácáním vzdal. Rozhodčí správně zápas ukončil. Tím to mělo skončit. Po chvilce se ale Mira oklepal a chtěl pokračovat. Ostravský borec projevil velkorysost, že se popere dál, a zápas nepochopitelně pokračoval. Tady už Mira vyhrál a ve finále nastoupil proti Martínkovi (98 kg) a po šesti letech přišel o pomyslnou Korunu zemařů," vzpomínal na dramatické momenty trenér štramberských judistů Josef Štábl.

Poslední z pětice domácích zástupců, Jan Lučan (82 kg), porazil v prvním kole Tulicha ze Staříče, ve druhém Hurta a o finále prohrál s Martínkem. V opravách o třetí místo svedl zajímavý boj s Banzselem a nakonec prohrál těsně v prodloužení. Onderka pak v boji o druhé a třetí místo nezaregistroval padesátikilový rozdíl a porazil oddílového kolegu Krále na držení.

Po dlouhé době startovaly ve Štramberku i ženy. Sice jen dvě (obě z Vršovic), ale pro začátek byli pořadatelé spokojeni. Z prvenství se radovala Dagmar Banzselová, jež vyhrála nad Švandovou a stala se královnou zemařek.

Činili se také nejmladší členové štramberského oddílu juda, kteří se představili na Májovém turnaji v Českém Těšíně, kterého se zúčastnilo okolo 160 dětí z ČR, Slovenska a Polska. Z trojlístku štramberských nadějí se nejlépe vedlo benjamínkovi Janu Macháčovi, jenž ve váze do 32 kg obsadil třetí místo. Stejně se dařilo také Vojtěchu Davidovi, který ve váze do 44 kg tímto výsledkem příjemně překvapil. Tentokrát se příliš nedařilo Petru Stichauerovi, jenž ve váze do 34 kg skončil v kategorii mladších žáků s jednou výhrou ve spodní polovině tabulky.