Mistrovské medaile pro novojičínské atletické mládí

Nový Jičín - Přestože počtem závodníků velmi malá, výsledkově však velmi úspěšná, byla na mistrovství České republiky dorostu a juniorů v Praze skupina novojičínských atletů.

2.8.2008

Nevelká skupina novojičínských atletů zvládla Mistrovství České republiky dorostu a juniorů a dovezla domů cenné kovy. Ilustrační foto.Foto: Deník/Martin Salajka

Nejúspěšnější z nich byla dorostenka Lucie Uhlířová, která vybojovala titul mistryně ČR v trojskoku s osobním rekordem 12, 53 m, 3. místo ve skoku do dálky 556 cm a stejné umístění se štafetou Vítkovic na 4 x 100 m.

Lucie tak za dva roky startů mezi dorostenkami dovršila medailovou sbírku na dvě zlaté z halového a dvě z letního MČR v trojskoku, s výraznou převahou nad svými soupeřkami, k tomu má za toto období ještě zlato, stříbro a 2 x bronz ve skoku do dálky. Lucie byla spěšná i v reprezentačním dresu ČR při mezistátním utkání s Maďarskem, kde časem 12,23 vt. na 100 m získala stříbrnou medaili. Její klubový kolega, junior Petr Nohel, získal 2. místo ve skoku do dálky s osobním rekordem 720 cm, když o vítězství přišel v posledním pokusu celé soutěže, v pro něj nepovedeném závodě v trojskoku, obsadil po výkonu 13, 36 m až 8. místo. Nohel byl úspěšný rovněž v reprezentaci České republiky, s níž v utkání s Maďarskem vybojoval mezi juniory ve skoku do dálky výkonem 686 cm 5. místo. Ve svém premiérovém startu na MČR obsadila dorostenka Monika Vindišová v rozběhu sprintu na 100 metrů, v osobním rekordu 13,00 vt., 4. místo. Další novojičínská dorostenka, Klaudie Kučerová, vybojovala v trojskoku v osobním rekordu 11,07 m 6. místo, osmá skončila ve skoku do dálky za výkon 519 cm. Podle trenéra Lebeděva vyplynulo, že medailová sbírka jeho svěřenkyň mohla být určitě o mnoho bohatší, nebýt nemoci, pro niž nemohly startovat Petra Urbánková s jistými dvěma medailemi, velká kandidátka na bronzovou medaili v trojskoku i medaili ve štafetě na 4 x 100 m, Nikol Kramolišová, a také kandidátka na bronzovou medaili v trojskoku, Jolana Janyšková. (jak)