Již nyní mají pořadatelé registrováno přibližně 50 soutěžících ve čtyřech kategoriích (Open, Ženy, Junioři a Masters), včetně několika zahraničních účastníků ze Slovenska a Rakouska.

Turnaj bude probíhat od sobotního rána ve třech soutěžních kolech. Hraje se vždy na 18 jamek a pět nejlepších hráčů z každé kategorie se v nedělním odpoledním finále utká o titul mistra ČR. Více informací o celém turnaji, včetně harmonogramu, a o tomto novém sportu vůbec naleznete na internetových stránkách pořádajícího klubu D. U B. hill www.dubhill.wz.cz nebo také na www.discgolf.cz.

Přijďte se seznámit s finančně i fyzicky nenáročným sportem, který může provozovat celá rodina napříč všemi generacemi. Diskem se naučíte házet za pár minut a nezáleží na věku, pohlaví ani fyzické zdatnosti. Stačí si jen zvolit cíle ve vhodné vzdálenosti a můžete začít soutěžit.

CO JE TO DISCGOLF?

Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě. Cílem hry je, podobně jako v golfu, dokončit jamku co nejmenším počtem úderů v discgolfu tedy hodů. Na rozdíl od klasického golfu nepotřebujete drahé náčiní (pro začátek vystačíte s jedním diskem), ani nemusíte být členem golfového klubu a platit poplatky za vstup na hřiště. Stejně jako v golfu se používají různé hole, tak i v discgolfu záleží na výběru disku. Některé létají rychle a daleko, jiné pomalu a rovně, další zatáčejí vpravo a jiné se používají na dohazování do koše na krátkou vzdálenost. Discgolf lze hrát téměř všude v přírodě, nebo přesněji skoro všude, kde je dostatek místa a vhodný terén. Ideální jsou větší městské parky nebo příměstské oblasti s volnými i křovinatými plochami, řídce porostlými stromy.