Mladé volejbalistky se účastnily MČR

Novojičínsko - Před několika dny pořádal VK Královo Pole mistrovství republiky starších žákyň, kde novojičínský okres reprezentovaly celky Nového Jičína a Bílovce.

17.5.2013

ŠSK BílovecFoto: Archiv klubu

Volejbalistky Bílovce cestovaly do Brna s většími ambicemi, než bylo konečné desáté místo. „Po výborných výsledcích v krajském přeboru a českém poháru jsme chtěli potvrdit naši výkonnost a umístit se na bedně, popřípadě do pátého místa. Jednorázový turnaj je však o momentální formě a pohodě týmu. Jeli s námi i rodiče a holky možná cítily trošku tlak. První utkání jsme hráli velmi nervózně, přesto se nám podařilo ho vyhrát a zdálo se, že to bude dobré. Z mého pohledu byly holky z formy a hlavně tahounky to nezvládly. Na jejich obranu musím říct, že jim neprospělo že pomáhaly juniorkám v kvalifi kaci o první ligu. Bylo vidět, že jsou unavené a přehrané. Přesto jsem ale čekal, že se mančaft semkne a bude bojovat," uvedl trenér bíloveckých děvčat Vítězslav Pjentak, jenž vedl mužstvo společně s Peterem Šloffem. V boji o konečné deváté místo Bílovec nestačil na Přerov. „Na soupeřích byl vidět respekt z toho, co budeme hrát, ale vždy jsme jim svými hloupými chybami pomohli se z toho dostat a pak nás v klidu porazili. Kdybychom zahráli jen svůj standard, tak nebyl problém se do pátého místa umístit. Ale je třeba říct, že to byla i tak velmi úspěšná sezona, a je třeba všem za dosažené výsledky poděkovat," sdělil Vítězslav Pjentak.

Nový Jičín skončil osmý

Mladé volejbalistky Nového Jičína skončily v Brně na celkovém osmém místě, když v utkání o sedmé místo podlehly Bedřichovu. „Úspěchem už byl samotný postup na mistrovství. Do kvalifi kace na MČR postoupila první dvě družstva ze 14 krajských přeborů v ČR," vysvětloval trenér novojičínských starších žaček René Bárta.

Na mistrovství ČR pak bylo 16 nejlepších družstev ČR rozlosováno do čtyř čtyřčlenných skupin. „Naším cílem bylo postoupit z této skupiny, kde výkonnost družstev byla už velmi vyrovnaná. Po vítězstvích nad Olympem Praha a Sokolovem byl postup zajištěn. Smolná porážka od Plzně už pouze zamíchala pořadím ve skupině. Poté se vytvořily dvě šestičlenné skupiny. Nám se podařilo dostat do play-off o 5. až 8. místo, což při kvalitě soupeřů bereme jako úspěch, i když konečné osmé místo bylo drobným zklamáním, ale celkově to však bylo povedené mistrovství," pověděl trenér novojičínským volejbalistek René Bárta.

Výsledky MČR (základní skupina):

Sk. A: Bílovec – Hlincovka 2:1, Bílovec – Studio Sport 0:2, Bedřichov – Bílovec 1:2.

Sk. D: Nový Jičín – Sokolov 2:1, Olymp A – Nový Jičín 0:2, Nový Jičín – VŠ Plzeň 0:2.

(čvtrtfinálová skupina): Sk. E: Bílovec – Olymp B 0:2, Prostějov – Bílovec 2:0, Bílovec – Ostrava 1:2.

Sk. F: Kralupy – Nový Jičín 2:0, Přerov – Nový Jičín 0:2, Brno – Nový Jičín 2:0.

O 9. místo: Bílovec – Přerov 1:2.

O 7. místo: Nový Jičín – Bed-řichov 1:2.

Konečné pořadí: 1. VK Prostějov, 2. KP Brno, 3. Studio Praha, 4. Kralupy nad Labem,…8. Nový Jičín, 10. Bílovec.