Nosným bodem Mikulášského dne s házenou byly výše zmíněné dovednostní soutěže, kterých bylo celkem osm a utkalo se v nich osm družstev, vytvořených z dětí napříč kategoriemi. Úplně na všechny čekaly mikulášské odměny, na tři nejlepší týmy pak ještě speciální dárky.

Dříve se tato akce konala pod názvem Mikulášský turnaj a zahrnovala především zápasy mezi A a B týmy jednotlivých kategorií. Loni ji klub rozšířil a rozhodně udělal dobře. Kromě dovednostních soutěží byla v sobotu na programu ještě utkání mezi týmy složenými z minižáků a žáků a také exhibiční duel mezi trenéry a rodiči, kteří sice byli důstojným soupeřem, ale na trenéry přece jen nestačili. Kromě toho byli v každé kategorii vyhlášeni a odměněni hráči s nejlepším přístupem k tréninku.

Punc akci dodali dva čerti, kteří především u malých házenkářů budili respekt, přesto spokojenost vládla na všech frontách. „Myslím, že je to určitě zajímavější než dřív, hlavně tedy pro malé děti, a o to nám jde,“ vyjádřil radost z povedeného dne šéftrenér mládeže Jan Martínek.

Odměnění hráči s nejlepším přístupem k tréninku: starší dorost: Marek Žingor, mladší dorost: Tomáš Lipový, Michal Krpelík, starší žáci: Jakub Lakatoš, Martin Kabát, Kryštof Dobečka, mladší žáci: Richard Blahut, minižáci: Matyáš Hyvnar, Matěj Hrnčárek, Lukáš Kučeriak. (jfk)