Počasí pro venkovní závod nebylo ideální, netradiční domácí šampionát přesto přinesl pro závodníky KVS Laguna Nový Jičín vynikající výsledky, když v juniorské kategorii vyplavali závodníci Laguny neuvěřitelných 15 titulů Mistra republiky.

Hned o čtyři se postaraly dívky vítězka Bifin na 50 a 100 metrů Veronika Rosová a vítězka sprintů pod vodou Vendula Figarová. Obě juniorky, spolu s Martinou Hanzelkovou (2. místo na 200 a 400PP), sbíraly i další medailová umístění. Veronika Rosová (2. na 50 a 100 PP, 100 RP, 200 BF a 3. na 50 RP), Vendula Figarová (3. na 50 a 100 PP, 50 BF).

Junioři Laguny ve třinácti ploutvařských disciplínách- hladinových s monoploutví PP, pod vodu RP a kraulových bifinách BF vyplavali 11 zlatých medailí. Postarali se o ně reprezentanti ČR Jakub Jarolím (6 titulů Mistra ČR 50, 100, 400 a 800 RP, 50 BF), Martin Mazáč (4 tituly juniorského Mistra republiky 50 a 100 PP, 100 a 200 BF a stříbrné kovy na 50 RP, 50PP) a Petr Španihel (1 titul na 400 metrů a 4 stříbrné medaile na 50, 100 a 200 PP, 800 RP).

Hned devět dorostenců se, při neúčasti Kláry Křepelkové, střídalo na stupních vítězů a vybojovali 10 titulů mistra republiky dorostu. Nejúspěšnějším z nich byl šestinásobný mistr republiky Ondřej Dofek, vítěz padesátek, stovky bifin a podvodní čtyřstovky. Po jednom dorosteneckém titulu vyplavali Lukáš Fojtík (1. 800 PP a RP, 2. 400 RP, 3. 400 a 800 PP) a Dan Hanák (1. 200 BF, 2. 50 a 100 BF, 3. 50 RP). Své první republikové medaile ve Varech získal i dorostenec Tomáš Zelík (2. 100 RP, 3. 50 a 200 PP).

Dorostenecké zlato vyplavaly v kategorii dívek Nikola Jurečková na 800 PP a Denisa Papáková na 100 RP. Na stupně vítězů je doprovodily dorostenky Lenka Kokešová (2. 50 RP, 50 a 100 PP a 3. 200 a 400 PP), Petra Kuncová (2. 50 BF, 3. 50 PP, 50 RP a 100 RP) a na 200 BF Pavla Machová.

Starší žačky nezůstaly svými výkony pozadu. Šest stříbrných medailí z karlovarských vod vylovila Nikola Jakušová (50, 100, 400 a 800 PP, 100 a 400 RP, stříbro na 200 PP), bronz na 50, 100 a 400 metrů na hladině si připsala Vendula Mizerová. Zlatý trůn si, společně s Karolínou Horákovu a Janou Grygaříkovou, vybojovaly ve štafetách na 4x 100 a 4x 200 PP.

V žácích se v podvodních disciplínách s přístrojem na 100 a 400 RP představil Jirka Penc druhým a třetím místem.

„Po úvodním dni procházky po lázeňské kolonádě začali o medailové pozice ve svých čtyřech hladinových disciplínách bojovat také mladší žáci, kterým se povedl hned čtyřnásobný hattrick," přiznala trenérka Laguny Simona Klapcová. Jakub Klimpar byl úspěšnější na krátkých tratích, když získal zlato na 50 a 100 PP a stříbro na 200 a 400 PP. Jakub Kovařík zvítězil na 200 a 400 PP, ve sprintech skončil druhý. Bronzový stupeň vítězů si pro sebe zamluvil Martin Bolek.

Zlato na 4x 100 a 4x 50 PP s hochy vyplavala mladší ze sester Svobodových, Barbora, a bronzový kov na 4x 100 PP vybojovala Karolína Durajová, Aneta Figarová a Bára Nekorancová s Adamem Košárkem.

„Šampionát patřil k nejúspěšnějším v dvaadvacetileté historii klubu, a je bohužel také k finančně nejnáročnějším. Přesto se ploutvaři akce zúčastnili a zúročili v něm několikaletou každodenní přípravu v bazénu i na suchu," přiznala trenérka Klapcová a dodala: „Do Nového Jičína přivezli 91 medailí, z toho 33 zlatých medailí. Za to vděčí nejen vedení klubu, v čele s Josefem Neklem, a trenérskému týmu, Simona Klapcová, Irena Musilová, Vlasta Žingorová, ale také Základní škole Nový Jičín, Komenského 68, která sportovce v jejich přípravě podporuje."