„Jarní část jsme měli velice náročnou. Byli jsme nuceni, kvůli mistrovství světa středních škol v Chorvatsku, některá utkání předehrávat či dohrávat, čímž nám samozřejmě ubyl prostor pro přípravu v herním období. Čtyři hráči navíc nastupovali pravidelně za starší dorost," řekl trenér KH Kopřivnice Jan Martínek.

Přesto mladíci z Kopřivnice dokázali, i přes viditelnou herní únavu nejvíce vytížených hráčů, vybojovat pěkné umístění a poslední tři kola zvládnout bez porážky. Jen pro upřesnění, odehráli celkem 27 utkání za necelých 12 týdnů. „Za celý rok jsme doma neprohráli jediné utkání, ba naopak jsme je všechny vyhráli minimálně pětibrankovým rozdílem," pokračoval kouč Jan Martínek a doplnil: „Možná jsme mohli po podzimu pomýšlet na titul, ke kterému nám v dramatickém utkání v Plzni chyběl krůček, protože jsme prohráli o jedinou branku."

Podle jeho slov jsou v týmu přesto s tímto místem spokojeni. „Navíc jsme pod sebe opět dostali čtyři zvýhodněná sportovní střediska mládeže a oproti loňské sezoně, kdy byl náš kádr na všech postech zdvojený, jsme letošek odtáhli s minimálním počtem hráčů," vysvětlil Jan Martínek a zdůraznil: „O to víc si tohoto výsledku cením."

Průměrných 34 vstřelených branek na zápas je velmi slušnou vizitkou útočné fáze kopřivnické mládeže. Podstatným činitelem je rovněž i to, že trenéři nesázeli pouze na jednotlivce. Družstvo tak bylo nebezpečné téměř ze všech postů a během roku také vykrystalizovalo ve výborný kolektiv.

Pro některé to není první medaile, ale hráči si ji užili s plným elánem. Pro tyto hezké chvilky se ale, podle slov trenéra, sport dělá „Mimo jiné jsem přišel o vsazený plnovous, na jehož holení se podíleli všichni hráči," řekl s úsměvem Martínek a uzavřel: „Chtěl bych poděkovat klukům za dobře odvedenou práci a za to, že věnovali našemu společnému cíli svůj volný čas a úsilí. Poděkování patří i vedení klubu, které nám připravilo kvalitní podmínky pro přípravu i samotnou soutěž."

KH Kopřivnice, ml. dorost

Brankáři: Tichavský, Tůma

Hráči: Bukovský 191, Fulnek 175, Zima 137, Hanus 74, Veřmiřovský 53, Pavlík 32, Divin 26, Antes 14, Lakatoš 12, Kubín 3, Dostalík 3, Pecha.

Trenér Jan Martínek, asistent trenéra a vedoucí družstva Igor Fulnek.