Kopřivničtí florbalisté se dostali mezi dvanáct nejlepších týmů ve své kategorii poprvé. V základní skupině se utkali postupně s domácím FBC Lipník nad Bečvou a pražský FBŠ Bohemians. „S Lipníkem, oslabeným o nejproduktiv¬nějšího hráče Jana Kolajdu který startoval na turnaji za SSK Future, si naši kluci dokázali celkem snadno poradit a zvítězili 6:1,“ popsal předseda FBC Kopřivnice Marek Jehlár. V následujícím duelu s Bohemians, který jako trenér vedl jeden z nejlepších hráčů extraligy Michal Jedlička, nevyšel Kopřivničanům začátek. „Kluci se ovšem chytli a jakoby se chtěli před Jedličkou vytáhnout, nakonec dotáhli zápas do vítězného konce za stavu 9:4,“ uvedl.

Ve čtvrtfinále narazila Kopřivnice na SK Florbal Benešov, který ve skupině potrápil i pozdějšího celkového vítěze, Havířov. „Neponechali jsme nic náhodě a od prvního hvizdu jsme hráli aktivně s obrovským nasazením. Zápas stál družstvo mnoho sil, ale i tak odešel soupeř z palubovky poražen 2:4,“ poukázal Jehlár. V semifinále čekal na mladé Vikingy vítěz pražské ligy SSK Future. „Zápas se odehrál v rychlém tempu a to od začátku až do konce. Stále jsme museli dohánět náskok soupeře, který nám dokonce v třetí třetině odskočil na rozdíl dvou branek. Podařilo se nám sice po špatné rozehrávce soupeře snížit, ale vyrovnat se nám již nepodařilo,“ řekl předseda prvoligového klubu z Kopřivnice.

Prohra 3:4 odsoudila mladší žáky k souboji o třetí příčku. V něm opět nastoupili proti jednomu ze soupeřů ze skupiny, FBŠ Bohemians. „Doufali jsme, že se nebude opakovat děj z minulého turnaje v Liberci, kdy jsme Bohemku ve skupině porazili a ve čtvrtfinále jsme s ní vypadli po porážce 2:3,“ prozradil Jehlár s tím, že začátek byl pro mužstvo krutý. Pražané totiž do sítě Vikingů „nasázeli“ čtyři rychlé góly. Pak ale především zásluhou skvěle hrajícího dua Eichner, Kittel Kopřivnice vyrovnala a nakonec i otočila zápas ve výhru 7:5. Kromě bronzu si mladí Vikingové přivezli domů i individuální ocenění. Kapitán Dominik Eichner byl vyhlášen nejproduktivnějším hráčem turnaje a dostal se do All Stars.

1. Torpedo Perges Havířov
2. SSK Future
3. FBC Vikings Kopřivnice
4. FBŠ Bohemians Praha
5. TJ Sokol Zlín
6. SK Florbal Benešov
7. USK Slavie Ústí nad Labem
8. Bulldogs Brno
9. FBC Pepino Ostrava
10. SPA Sokol Brno I
11. Tatran Střešovice
12. FBC Lipník