Vaši kariéru ovlivnilo zranění…
Předloňskou zimu jsem měl velký úraz, kdy jsem měl, kromě zápěstí, pohmožděná i játra a ledviny. Musel jsem dokonce chvíli ležet v nemocnici na „jipce“.

Problémy ale přetrvávaly…
Marodil jsem přes rok a půl a byl jsem na dvou operacích. Loni mi museli ze zápěstí vytahovat šroub, protože se začal viklat, a bylo lepší, když se vytáhl. Na jaře jsem byl opět na vyšetření a zjistilo se, že to pořádně nesrostlo.

Přesto jste ještě chvíli závodil…
Doktor mi doporučil další operaci. Myslel jsem, že na zákrok půjdu až po sezoně, že to nějak vydržím, ale ty bolesti byly stále větší. Pak jsem už ani jezdit nemohl, proto jsem šel na operaci již nyní. Celkově jsem byl z ježdění stále více znechucen. O víkendu se závodilo, během týdne jsem absolvoval tréninky, ale když to neustále bolí, tak to tak nějak přestává bavit.

Jaký to byl zákrok a jak se cítíte?
Nyní šlo o to, že mi odebrali štěp z pánve a vyplnili tím nesrostlou kost v zápěstí. Stále mám sádru a vypadá to, že ještě asi dva měsíce mít budu. Nyní na ježdění ale nemyslím. Na regeneraci a tréninky bude přes zimu dostatek času. Pak se rozhodnu, jak to bude dál.

Nebudete mít tréninkový výpadek?
To si nemyslím, přestože je to hodně důležité. Jezdec musí pořád jezdit. Když sednete na motorku, tak vám strašně ztvrdnou ruce. Je hodně cviků, jak na to, ale podle mě je to hlavně o ježdění. Prostě musíte na motorce neustále sedět. Ale jak už jsem řekl, příprava bude dlouhá, takže bych měl být do zahájení sezony připraven.

Jaké pak budou vaše plány?
Nedávno jsem nad tím přemýšlel. Jezdím už skoro dvacet let, což není málo. Zjistil jsem, že jsem dosáhl i úspěchů, takže se za svou kariéru určitě nemusím stydět. A i kdybych skončil, což zatím neplánuji, tak určitě nemůžu říct, že to byla promarněná léta. Byl jsem i na největších světových závodech, vybojoval jsem například mistra Evropy, takže to mělo svůj smysl.

Co vás bude motivovat do další práce?
Od loňského podzimu, kdy jsem přestoupil ze svitavského klubu do pražského Delta racing team, se mi naskytla úžasná možnost. Je to totiž jediný tuzemský tým, který jezdí mistrovství světa. Tady bych viděl svůj cíl a další motivaci. Jezdím totiž proto, abych se ukázal ve světě a mohl se srovnat s kvalitními jezdci.