Motokrosař Kulhavý přivezl z horké balkánské půdy třicet světových bodů

SAMOKOV - Další dvě umístění v první desítce 10. závodu světového šampionátu zajel na trati v bulharském Samokovu bílovecký motokrosař Josef Kulhavý.

2.8.2007

Motorkrosař Josef Kulhavý.Foto: Martin Pichl

Ten chtěl o víkendu startovat na závodech v Lokti, ale nevzali ho, a tak se s motocyklem Suzuki vydal směr Balkán. „Na trati v Samokově jsem jel naposledy před čtyřmi lety, kdy se mi na ní podařilo získat titul Mistra Evropy juniorů ve třídě 125 ccm. Byla škoda, že do Bulharska se moc jezdcům nechce, takže jich tam přijelo jen šestadvacet,“ uvedl Kulhavý s tím, že první světová patnáctka byla kompletní.

„V kvalifikaci se mi už, jako tradičně, celkem dařilo a vyjezdil jsem tam pátý čas, což hrálo důležitou roli. Start byl totiž zajímavě umístěn, a jak kdo zajel kolo v kvalifikaci, tak zůstal i po první zatáčce. Tedy, pokud extrémně nepokazil start,“ poukázal dvacetiletý závodník. První soutěžní jízda se mu povedla. „Jak jsem odstartoval, tak jsem i skončil. Takže jsem skončil pátý, i když jsem ve druhé půlce jízdy dotíral na Slovince Kragelja. Předjet se mi ho ale nepodařilo.“

Druhá jízda byla podle Kulhavého „o kapánek horší“. „Pokazil jsem zrovna ten start a po ujetí půlkola jsem byl až jednadvacátý,“ povzdychl si. Pak ale předvedl doslova ukázkovou stahovací jízdu a v posledním kole zajel, navíc, nejrychlejší kolo. „Skončil jsem jako sedmý, jen pět vteřin za pátým,“ upřesnil, na kterém místě přeťal cílovou pásku.

Po zranění v úvodu sezony, kvůli kterému nasbíral nejen tréninkové manko, se Kulhavý v bulharské výhni přesvědčil, že jeho fyzička je opět výborná. „Závodit ve čtyřiceti stupňových vedrech bylo náročné,“ přiznal muž, který v Samokovu skončil v součtu obou jízd na 6. místě. Po deseti závodech, přičemž se zúčastnil pouze tří, tak drží ve třídě třídy MX3 Mistrovství světa 14. místo.

2.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.