V základní části jste vybojovali třetí místo. Jste spokojen?

Dělali jsme co se dalo, ale určitě jsme mohli skončit nakonec i výše, protože jsme prohráli několik zapasů, které jsme určitě měli vyhrát. Teď je ale důležité, abychom se začali více soustředit, protože následující zápasy budou klíčové. Naším cílem je dostat se do špičky tabulky. Ideálně mezi první dva nasazené týmy.

Nyní vás čeká nadstavba. Jak bude důležitá, přeci jenom ještě nejde o play off?

Je to velice důležité, protože se snažíme dostat, jak jsem již řekl, do co nejvíce výhodné pozice pro play off. Budeme tedy dělat vše pro to, abychom skončili do druhého místa. Je to pro nás stěžejní. Teď nás čekají těžší zápasy, kde musíme dosahovat body pomocí přechodného útoku a kombinace. Nesmíme tolik spoléhat na naši hru do plné obrany.

Jak se vám vůbec líbí hra Nového Jičína?

Myslím si, že styl naší hry je divácky atraktivní. Máme velmi vyzrálé mužstvo, ve kterém je spousta chytrých hráčů, kteří si dokáží vyhovět a navzájem se přizpůsobit. V týmu je spousta cizinců, z nichž každý má svůj styl. Co se týče basketbalu, tak si rozumíme dobře, protože nás spojuje jeden cíl, a tím je vyhrávání zápasů. Všichni jsme profesionálové, a tak víme, že každý z nás musí dělat maximum pro tým.

Co říkáte na Nymburk?

Je jasné, že přechod do jiné ligy si vybral svou daň. Je to náročné mentálně i fyzicky. Zároveň si myslím, že je zde spousta talentovaných hráčů, ale dle mého názoru nehrají tak dobře jako kolektiv. Vypadá to, že stále hledají tu správou týmovou chemii, jakou měli dříve. Zdůrazňuji ale, že individuálně jsou velice talentovaní. Přesto si myslím, že proti nim máme letos velkou šanci, stejně jako Prostějov nebo i ostatní týmy. Větší než tomu bylo dřív. Letos je to prostě o tom, kdo bude hrát lépe daný večer.

Co diváci, stačíte je během hry vnímat?

Během hry nevnímám, co se děje okolo. Když jsem na palubovce, jsem na hřišti a snažím se nevěnovat pozornost ničemu jinému. Snažím se pouze plnit svůj úkol, a tím je, vyhrávat zápasy.