Areál Na Nivách ve Frenštátě pod Radhoštěm svou polohou je jako stvořený chov koní a soutěže. Možná i proto je o něj mezi jezdci takový zájem. Nejinak tomu bylo i v pátek 8. května, kdy Tělovýchovná jednota Slovan Frenštát pod Radhoštěm organizovala 3. kolo Moravského šampionátu mladých koní 2009.

Do soutěže se zapojilo téměř šest desítek koní hlavně ze severu Moravy. Nestorka frenštátského jezdectví Olga Havrlantová ale příliš spokojená s účastí nebyla. „Konkurence je nižší než obvykle, protože jsou zrovna dnes závody v Brně,“ poznamenala omluvně. Pořadatelé i přesto očekávali, a nakonec i viděli zajímavá klání mnoha zkušených jezdů kteří osedlali mladé klisny, hřebce a valachy.

Na nejmladší, čtyřleté koně, čekala 380 metrů dlouhá dráha s osmi překážkami a devíti skoky, pětiletí koně měli před sebou 530 metrů s desíti překážkami a dvanácti skoky a stejný počet překážek a skoků museli absolvovat jezdci se šestiletými koni, jen délku dráhy měli o deset metrů kratší.

Výsledky: Skok Z – čtyřletí: 1. René Šipoš a kůň Forewer (majitel Gesomont), 2. Anežka Martynková a Wiktorie (Stáj JLB Komorní Lhotka), 3. Lucie Strnadlová a Enja (Stáj SKL Trojanovice), 8. – 13. Lucie Strnadlová a Lestr (Stáj SKL Trojanovice), 14. – 16. Lucie Strnadlová a Gaspra (Stáj SKL Trojanovice), 18. Iveta Biolková a Harry 4 (Stáj JK Trojanovice);

Skok ZL – pětiletí: 1. Jiří Malý a Catango E (Stáj Morava), 2. Vít holý a Ilusive Queen (JK Hřebčín Amona), Vít Holý a Aramona (JK Hřebčín Amona), 4. Kateřina Kopišová a Hasky (TJ Slovan Frenštát p. R.), 16. Jana Gračková a Lanaken (TJ Slovan Frenštát p. R.), 17. Lucie Strnadlová a Cerenka (Stáj SKL Trojanovice);

Skok L – šestiletí: 1. Marek Hentšel a Demerican (JK Baník Ostrava), 2. Tomáš Bajnar a Sauron (JK Baník Ostrava), 3. Rostislav Hlaušek a Kelly 6 (JK Šilheřovice), 7. Kateřina Kopišová a Galilea (TJ Slovan Frenštát p. R.).