Mezi tenisty se představila i jedna exotická posila, Rudolf Siwy, hrající tenisové soutěže za Atlantikem. A na Novojičínsku se tomuto hráči dařilo, když ve čtyřhře zvítězil spolu s Tomášem Zemanem.

Kromě dospělých hráčů ze severomoravského regionu se turnaje zúčastnili i mladí tenisté, dominující juniorským tenisovým žebříčkům. Právě pozdější vítěz Rumler proháněl po dvorcích i mnohem starší soupeře, leckdy starší o generaci. A ve finálové bitvě s Miroslavem Očadlíkem z VSK VŠB-TU Ostrava, kterou vyhrál 6:4 a 6:2, prokázal i přes nízký věk obrovský tenisový talent, přehled a vyzrálost. Z domácích tenistů se ve dvouhře dostal nejdále Michal Fojtík, který skončil až v semifinále na raketě mladého Rumlera po setech 6:2 a 6:3.

Zatímco ve dvouhrách se představilo 25 tenistů, do čtyřhry nastoupilo pouze 12 párů. Z vítězství se nakonec radovala už vzpomínaná dvojice Zeman, Siwy, která ve finále zdolala poměrem 7:5 a 6:2 pár Alexandr Ždímal, Adam Ondrašík. Novojičínský tenista a pořadatel turnaje Zeman si svého deblového partnera pozval až ze Spojených států amerických. Siwy studuje a zároveň hraje univerzitní tenisovou soutěž.