„Soutěžit se bude na vyšperkovaném turnajovém hřišti připraveném domácím a pořadatelským klubem Moravian Gators Nový Jičín. Celkem budou otevřeny čtyři kategorie – MPO (muži), FPO, (ženy), MJ18 (chlapci do 18 let) a FJ18 (dívky do 18 let),“ informuje Kryštof Novák z pořadatelského klubu.

Atraktivní prostranství kolem oblíbené chaty Svinec není pro discgolfisty neznámou lokalitou, turnaje se zde konají v posledních letech každý rok.

Následující tři dny dají v Novém Jičíně odpovědi na tyto otázky.Podaří se našim hráčům využít výhody domácího hřiště a stanou na nejvyšším stupínku? Nebo vystrčí růžky velmi silné Rakousko, které z minulých Mistrovství střední Evropy nemá zatím ani jedno první místo? Může někdo porazit talentované slovenské juniorky, které obsadily celou polovinu startovního pole své kategorie?

„To vše se ukáže po třech 18 jamkových kolech na speciálně připraveném turnajovém hřišti DiscGolfPark Svině. Diváci jsou vítáni s otevřenou náručí, turnajové centrum a infokiosek se nachází na Chatě Svinec,“ láká Kryštof Novák na návštěvu kvalitně obsazeného Mistrovství střední Evropy v discgolfu.

O discgolfu
Discgolf je hra s létajícím talířem, která vychází z pravidel klasického golfu, jen místo holí a míčku se hraje s diskem, místo jamek jsou na hřišti umístěny speciální discgolfové koše. Cílem hry je dopravit disk neboli létající talíř z místa výhoziště do koše na co nejmenší počet hodů. Kdo obejde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, stává se vítězem. Discgolfové hřiště má obvykle 9 nebo 18 jamek. V České republice je v současné době přes 100 pevných discgolfových hřišť a další se staví. V rámci České discgolfové ligy se loni uskutečnilo více než 150 turnajů a výrazně stoupá i počet členů České asociace discgolfu.