Jsou za polovinou nabitého programu, v němž odehrají v sedmi dnech čtyři duely. Rovněž načali čtyřzápasovou šňůru zápasů na domácím ledě.

Novojičínští hokejisté tentokráte neklopýtli s týmem ze spodní části tabulky a Karvinou, i díky výtečnému vstupu do zápasu, ve kterém vedli už v 11. minutě 3:0, dokázali porazit 7:3. Náročný program zakončí zítřejším duelem proti lídrovi z Přerova.

V sobotním 37. kole II. ligy, sk. Východ, přivítá Nový Jičín od 17 hodin na vlastním ledě lídra tabulky, přerovské Zubry.

Lepší vstup do utkání si snad ani nemohli přát. Flašarovi svěřenci totiž dokázali v 9. minutě využít přesilovou hru a pověstná Prokopova dělovka otevřela skóre. Poté to šlo v rychlém sledu a trefy Lehečky a Ižackého znamenaly jediné oddechový čas pro notně opařené hosty.

Promluva však hostům pomohla a Hoďa překonal Šrámka. Hosté byli v závěru první části hry dokonce blízko snížení na rozdíl jediné branky, ale domácí držel Šrámek. „Začátek byl takový, jaký jsme si představovali. Ale i přes brzké vedení pak přišlo to, co si absolutně nepřejeme soupeř rychle snížil. Nakonec jsme ale první třetinu, i s pomocí gólmana, ubránili," ohlédl se za prvním dějstvím novojičínský kouč Aleš Flašar.

Na začátku druhé periody dostali hosté možnost trestného střílení, Hoďa však minul Šrámkovu klec. Za chvíli se mohl do střelecké listiny zapsat domácí zadák Žák, ale v početní výhodě mířil v předbrankovém prostoru pouze do tyče. Karvinští i nadále zlobili, proti Lukovi se však znovu vyznamenal domácí muž v masce. Důležitý moment nabídla 33. minuta, ve které ujel hostům Kabeláč, jenž pobýval na ledě teprve krátce, když krátce před polovinou zápasu vystřídal zraněného Novotného, a pohotovým blafákem zvýšil na 4:1. Karvinskému SK však znovu patřil závěr třetiny, když si vyraženou ránu našel Foltýn a bez větších potíží snížil na 2:4.

Flašar: Nejsme Jánošíci

Ze závěrečné části ještě neuběhly ani tři minuty a Novojičínští slavili pátou branku, když se v přesilovce prosadil úspěšnou tečí Robin Gebauer. V poslední dvacetiminutovce už byli domácí výrazně aktivnější a přidávali další trefy. Kabeláč rozjel akci, našel Mráze, jehož pokus ještě zpacifikoval Gleich, ale za chvíli se kotouč znovu odrazil k Mrázovi, a ten zvýšil už na 6:2.

Následně hosté bleskově využili početní výhodu, když jim stačily pouhé tři vteřiny, a Hoďova utěšená rána znamenala snížení na 3:6. Poslední slovo si vzal mladík Ižacký, jenž svým druhým gólem dokonal povedený večer, když se na výhře 7:3 podílel hned čtyřmi body. V poslední minutě mohl ještě přidat druhou branku Kabeláč, ale v oslabení si nakonec na Gleicha nepřišel.

„Hodně důležitý byl čtvrtý gól a kluci už si potom věřili, že zápas udělají. Odraz toho pak byla třetí třetina, kdy si myslím, že jsme měli více ze hry a soupeř už hrál vabank. Jsem spokojený, že jsme zase nerozdali body týmu zespodu, protože když pak bereme body týmům z popředí, tak jsme jako Jánošíci. Jsem rád, že jsme potvrdili, že hrajeme proti každému na sto procent," pochvaloval si Flašar, jehož celek dohrál po zranění trenérova syna Patrika Flašara na pět beků. Na střídačce už byl připraven také Slovák Zetík, jehož trápilo zranění.

HK Nový Jičín – SK Karviná 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)

Branky: 9. Prokop (Mikšan, Hanák), 10. Lehečka (Novotný, Vašut), 11. Ižacký, 33. Kabeláč (Ižacký), 43. R. Gebauer (Prokop), 50. Mráz (Ižacký, Kabeláč), 58. Ižacký (Mráz) – 13. Hoďa, 38. Foltýn (Zamecznik, Opravil), 52. Hoďa (Luka, Deutsch). Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 255.

HK Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk – Mikšan, Hanák, Uhlár – Lehečka, Novotný (27. Kabeláč), R. Gebauer – Mráz, Novosad, Ižacký. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.