V posledním domácím zápase proti Přerovu dostali hokejisté Nového Jičína branku už v první minutě utkání a v rozlučkovém zápase letošní sezony dopadli podobně. Domácí Orly totiž poslal do vedení po 76 vteřinách Galgonek. V zápase celků, které měly jistotu záchranu, ale do play-off se nepodívají nebyla nouze ani o emoce. V polovině třetiny se šli na trestnou lavici zchladit Studený s Fišerou.

Na začátku druhé třetiny diváci ještě ani pořádně nestačili dorazit na svá místa a Robin Gebauer svou devátou trefou v sezoně srovnal na 1:1, když za Ilášova záda uklidil nabídku Sprušila. Povedený vstup Flašarovy družiny do druhé části poté korunoval Lehečka. Na brance kmenového hráče Olomouce měl lví podíl obránce Prokop, jenž našel novojičínského forvarda. Vedení však Novojičínským nevydrželo příliš dlouho. Za tři minuty se totiž ranou bez přípravy prezentoval Grepl a začínalo se znovu od začátku.

Předvedli se oba gólmani

Chybu domácí obrany poté nevyužil nejlepší novojičínský střelec Kabeláč a hosty pak několikrát podržel pohotovými zákroky brankář Šrámek. Zahanbit se rozhodně nenechal ani domácí muž s maskou Iláš. Na začátku posledního dějství si totiž poradil jak s tvrdým projektilem Prokopa, tak s následnou dorážkou Sprušila. V poslední minutě mohli rozhodnout oba týmy. Mladý obránce Dusík ranou z mezikruží jen těsně minul a Šrámek pak musel zasahovat proti bekhendovému pokusu Pavliše. V prodloužení měl druhý bod na holi Lehečka, ale v samostatném úniku na Iláše nevyzrál. Penaltový rozstřel pak poznal jediného úspěšného střelce jímž byl domácí Štefanka. „Bylo to vyrovnané utkání a celkem poklidné. Bylo vidět, že obě mužstva jsou zachráněná a šlo taky o to, aby se nikdo nezranil. Remíza byla nakonec spravedlivá," hodnotil závěrečné představení svého týmu trenér Aleš Flašar.

V samostatných nájezdech sice jako první uspěl Kabeláč, ale jeho branku sudí nakonec neuznal, protože domácí gólman už předtím stihl zakročit. „V nájezdech jsme měli dvakrát nakročeno ke gólu. Víceméně už to byla loterie," dodal šéf novojičínské střídačky.

Play-off bez Nového Jičína

Vyvrcholení sezony v podobě bitev ve vyřazovací části bude letos bez novojičínské účasti. Týmu trenéra Flašara, jenž k mužstvu přišel spolu se svým kolegou Grimmem začátkem prosince, patří v konečném účtování 9. příčka. Partu kapitána Vašuta musí mrzet především nepovedená první čtvrtina, ve který tým uhrál pouhých šest bodů. „Až přijde nová sezona, budeme se na ni muset připravit. Pokud budu v Novém Jičíně, tak se na ni musíme připravit co nejlépe a nenechat si ujít začátek sezony, abychom se příští rok mohli porvat o play-off. Posledním zápasem jsme zaokrouhlili počet bodů na 50. Za celou dobu, co jsme byli s kolegou u týmu, jsem spokojený. Klukům jsme poděkovali, ukončili jsme sezonu a uvidíme co bude dále," vyjádřil se trenér HC Nový Jičín Aleš Flašar. „Kluci mají dneska rozlučkovou akci a potom uvidíme. Tým by se musel skládat. Ale zatím nevím, co bude. Jsem domluvený s manažerem Milanem Urbanem, že se sejdeme a budeme danou situaci řešit," dodal po sobotním utkání v Orlové bývalý bek Vítkovic.

HC Orlová - HC Nový Jičín 3:2 SN (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Branky: 2. Galgonek (Blatoň), 26. Grepl (Pavliš), rozh. nájezd Štefanka – 21. R. Gebauer (Sprušil), 23. Lehečka (Prokop).

Jak šly nájezdy: 1. Kabeláč X, Štefanka 1:0, 2. R. Gebauer X, Studený X. 3. Novotný X.

Vyloučení: 6:7. Bez využití. Poměr střel: 30:38. Diváci: 361.

Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Dusík, F. Chvostek, Cabák, Vašut, Fišera – Lehečka, Putniorz, Novotný - Sprušil, Macháček, R. Gebauer - Kabeláč, Hanák, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.

Zbylé výsledky 44. kola:

Přerov - Valašské Meziříčí 6:3, Hodonín – Fr.-Místek 6:3, Poruba - Opava 3:0,T. Brno - Prostějov 3:2, Vsetín - Břeclav 5:1.