Prestižní mládežnický seriál ploutvařů má za sebou 2. kolo. Středoevropský pohár mládeže v plavání s ploutvemi se totiž tentokráte přestěhoval do polského Jastrzebie Zdroj, kde se kromě domácích závodníků představily ještě oddíly Laguna Nový Jičín, Fast Fins Přerov, Nemo Zlín, Miasto Zvolen a KSP Calypso Zvolen.

Za velké podpory diváků a samotných závodníků byly k viděné i nečekané zvraty a to především v kategorii mladších žáků. Členové Laguny zvládli silou vůle a odhodláním vybojovat znovu velké množství úspěchů, když si vyplavali celkem 24 individuálních medailí, když z toho bylo devětkrát zlato, v sedmi případech stříbro a osmkrát cenný kov bronzového lesku. Navíc tím přidali i potřebné body do soutěže družstev.

Na stupně vítězů se nakonec dostali Sandra Hrabovská, Nela Činčalová, Lucie Fabiková, Zuzana Fabiková, Patricie Chalupová, Lucie Gašperiková, Kamila Kiesewettrová, Hana Rosová, René Novotný, Matyáš Raitr, Jakub Mizera a Daniel Knápek.

Nejvyššího ocenění za trojboj ze 2. kola se pak dočkali Patricie Chalupová, Sandra Hrabovská a René Novotný, kteří získali 1. místo, stříbro brali Lucie Fabíková a Hana Rosová a 3. příčku vybojovali Nela Činčalová a Matyáš Raitr. „Všem závodníkům velmi gratulujeme a přejeme pohodové prázdniny a úspěšný zářijový start do druhé poloviny letošní sezony,“ poznamenala jedna z trenérek novojičínské Laguny Irena Novotná.