K nim se přidá také slavný ČEZ Basketball Nymburk. Fanoušky Nového Jičína tak, před samotným play-off, čeká porce deseti zápasů, z nichž polovinu uvidí v domácí hale.

Navíc pro skupinu A1 začíná prakticky zcela nová soutěž, protože všechny doposud nasbírané body se všem týmům mažou a začíná se od nuly. Jediné, co je zatím jisté, je to, že účastníci A1 mají již dopředu zajištěnu účast v play-off. Všechny zápasy v této nadstavbě budou atraktivní, jistě i s vysokou basketbalovou kvalitou. Prvním soupeřem Nového Jičína bude již dnes, v sobotu 26. února, od 17.00 BK JIP Pardubice.

Pro tuto a další část soutěže začíná více než kdy jindy platit pravidlo Můj dům, můj hrad. Kdo totiž doma ztratí body, nemůže ani počítat se solidním nasazením pro vyřazovací část. Naštěstí pro domácí je již tradicí, že se fanoušci dokážou postarat o to, aby měl soupeř co nejmenší šanci na úspěch, a naopak pro domácí jsou, jak se říká, dalším hráčem v poli.

Tým, vedený lodivodem Zbyňkem Cholevou, se na zápas připravoval v zaběhnutém rytmu. Mimo hru zůstávají nadále David Hájek a z posledního kola zraněný Manny Ubilla. Ani jeden z nich do zápasu nezasáhne. Potěšitelné na druhou stranu je, že zranění Coreyho Muirheada je, zdá se, vyléčeno a bude tak moci podat standardní výkon.

„Do nadstavbové části NBL je třeba vstoupit rázně, to znamená porazit Pardubice. Soupeř to je velmi silný, diváci se mají na co těšit a já doufám, že s jejich podporou dokážeme zvítězit,“ prozradil Zbyněk Choleva a dodal: „Poslední zápasy Pardubice prohrály s Ostravou i Děčínem, takže můžeme předpokládat, že do tohoto zápasu půjdou na více jak sto procent. Proto musíme hrát uvážlivě a nejenom na začátku.“

Jeho slova doplnil kapitán Robert Šarovič. „Základní část je za námi, dosáhli jsme dobrého umístění, ale mohlo to být ještě lepší. Nyní máme nový začátek. Začínáme s Pardubicemi, a to je letos dobrý tým. Musíme si dát pozor na dva až tři hráče soupeře, kteří jsou dobří a jsou hnacími motory týmu,“ nabádal Šarovič k opatrnosti a uzavřel: „Hrajeme doma a to je naše přednost. Myslím si, že bodový rozdíl nebude velký, ale vyzní lépe pro nás.“