Do dalekého výjezdu na sever Čech nevstoupili Jehlárovi svěřenci nejlépe a po první třetině prohrávali 1:3. Čtyřgólová smršť ze druhé třetiny však rozhodla o tom, že se šlo do poslední dvacetiminutovky s nerozhodným skóre 5:5.

Napínané střetnutí pokračovalo až do samotného závěru. Domácí neproměnili trestné střílení a když Vikingové ustáli i následné oslabení přišlo na řadu prodloužení. To rozsekl už ve druhé minutě Nehera, který byl na konci pohledné kombinace a zasloužil se tak o to, že si Vikingové odváželi na dlouho cestu domů bod navíc.

„Postarali jsme se zřejmě o největší překvapení kola, ale náš výkon v zápase si bodový zisk zasloužil. Opět jsme téměř celý zápas odehráli na tři kompletní útoky, rozložili síly a vyplatilo se. Soupeř nás možná mírně podcenil, nechal nás vrátit ve druhé části do zápasu a nám se poprvé v historii podařilo dovést body z litvínovské haly, která je hodně specifická," hodnotil zápas trenér Fbc Vikings Kopřivnice Marek Jehlár.

SK BIVOJ LITVÍNOV - FBC VIKINGS KOPŘIVNICE 6:7 p. (3:1, 2:4, 1:1 - 0:1)

Branky Vikingů: 5. Opatřil (J. Matúš), 21. Podlezl, 25. Kubátko (Klemens), 26. Sladkovský (Kresta), 33. Vávra (Opatřil), 52. Kresta (Pinďák), 62. Nehera (Vávra).
Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0.

Kopřivnice: Pinďák (Kapoun) – Řeha, Podlezl, Sladkovský, Baďura, Nehera, Kresta, Kubátko, Rebroš, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Klemens, J. Matúš. Trenér: M. Jehlár.