Celý turnaj nejprve otevřela soutěž benjamínků. Štramberský Nikolas Matěj se představil ve váze do 27 kg proti Kuchárovi ze Žiliny. „Zabojoval, dokonce se dvakrát dostal z držení, ale nakonec prohrál sporným chvatem kubi-nage, který byl v této kategorii donedávna zakázaný a do dalších bojů nezasáhl," uvedl trenér štramberských judistů Josef Štábl.

V kategorii do 30 kg se představil hned dva, zatím nejúspěšnější, judisté ze Štramberka. Jan Machač po nemoci na soupeře nestačil, ale Petr Štichauer byl favoritem druhé skupiny. V 1. kole porazil před limitem Vaňka z Orlové, ale poté přišel nekonečný boj s polským protivníkem. „Proti polákovi Hriniewiczovi se pak opět blýskl parádním protichvatem, což rozhodčí ocenili nejvyšší známkou a všichni, včetně výpravy soupeřů, považovali zápas za ukončený. Jenže začaly problémy. Od letoška totiž platí nová a dost zásadní pravidla a mnoho není jasného ani těm, co se o to postarali. Po dohadování nakonec Petrovu akci zrušili a zápas začal znovu," vysvětloval dále Štábl.

Situace se však opakovala, včetně hodnocení. „Následovaly opět tahanice u stolku rozhodčích, opět akce zrušená a opět nový zápas. Toto jednání zápas poznamenalo, protože náš borec nevěděl co může a co ne. Těsně před koncem prohrál na držení. K tomu přidal vítězství nad Matýskem z Baníku a prohru s Potůčkem z Mittalu. Bylo z toho nakonec třetí nepostupové místo ve skupině," smutnil trenér mladých judistů, jenž dodal: „Výkon našeho dalšího judisty Vojty Davida byl příliš odevzdaný a zůstal hluboko pod bednou."

Posledním želízkem judistů z pod trúby byl starší žák Adam Bajer, který se představil ve váze do 46 kg. „Po delší pauz zůstal ve hře už jen Adam, který dovede příjemně i nepříjemně překvapit. Tentokrát se do toho obul od začátku. Ovládl svoji pětičlennou skupinu, vždy před časovým limitem. O finále se utkal proti Kaňovi z Orlové a po pěkném hodu postoupil do finále proti Hromjákovi z SKP Ostrava. V pohledném zápase měl ale soupeř od začátku mírně navrch. Převahu zvyšoval a zvítězil. Adam bral po pěkném výkonu stříbrnou medaili," připomněl závěrem zisk cenného kovu trenér Josef Štábl.