Bitala dosáhl v závodu dlouhém 5,7 kilometru, času 22:26. Stříbrný Marek Tretera z Atletického klubu Guides Rožnov pod Radhoštěm byl v cíli pomalejší o jednašedesát sekund, třetí místo obsadil v čase 24:06 Miroslav Bětík z Pozlovic.

,,Závodu se ve všech kategoriích zúčastnilo 183 běžců a běžkyň,“ prozradil jeden z pořadatelů Vladan Daněk.

Ten také ocenil výkon Václava Bitaly. ,,Václav potvrdil roli největšího favorita a na náročné trati byl suverénní,“ chválil vítěze Daněk.

,,Závodu v Rožnově pod Radhoštěm jsem se zúčastnil náhodou. Původně jsme měli jet s rodinou na dostihy v Pardubicích. Nemoc některých členů rodiny ale cestu na východ Čech zrušila. Proto jsem hledal náhradní sobotní program. A protože jsem se ještě žádného nočního běhu nezúčastnil, tak volba padla na Rožnov,“ vysvětloval třetí v pořadí Miroslav Bětík.

 inline hokej Devils Zlín
Zlínští inline hokejoví Ďáblové proti týmu Prague Rats neudrželi vedení 6:3

Tomu se na Valašsku dařilo.

,,O prvenství Bitaly bylo brzy rozhodnuto. Já jsem se soustředil na souboj o třetí místo. Do kopců se mi běželo dobře, ale při sebězích byli mladší soupeři lepší. Nicméně přestože jsem měl na koci závodu pád, tak jsem bronzovou pozici uhájil,“ potěšil výkon i výsledek v Rožnově pod Radhoštěm pozlovického veterána Bětíka.    

Závod žen ovládla Martina Novotná z AK Kroměříž, jež brala prvenství za čas 26:48. Druhá doběhla Helena Kovaříčková z Poličné (27:54), bronzovou příčku vybojovala Lucie Kalafutová (AC Sport Guides Rožnov pod Radhoštěm, 28:23).

,,V Nočním běhu v Rožnově pod Radhoštěm jsem chtěla obhájit loňské prvenství,“ přiznala Martina Novotná, kterou na mokré trati nepotkal žádný problém.

 ,,Hned po startu jsem se probojovala na první příčku a už jsem na ní zůstala až do cíle. A i když jsem byla letos na Valašsku o třiašedesát sekund pomalejší než v loňském roce, tak jsem si závod užívala,“ byla se svým nočním pobytem v Rožnově pod Radhoštěm spokojená běžkyně z Brusného v barvách AK Kroměříž Martina Novotná.

Trailový závod MiomoveRun ve Slavičíně 2019
Trailový závod  MiomoveRun ve Slavičíně suverénně vyhráli zlínští běžci