„Řekli jsme si s kamarádem, že se zajdeme podívat na basketbal. Navíc jsem tu už tak dva roky nebyl a docela mě zajímalo, jakou bude mít utkání úroveň. Super, že jsme vyhráli,“ prozradil odchovanec novojičínského hokeje Klesla. Radost z postupu Novojičínských měl i mladší Fleischmann. „Byl to rozhodující zápas a nechtěl jsem si ho nechat ujít. Musím ale přiznat, že to bylo docela nervózní,“ poznamenal mladík, který příjemně překvapil odborníky a fanoušky na letošním světovém šampionátu v Kanadě.

Podle Fleischmanna neměli domácí zápas ideálně rozehraný. „Ale stále jsme věřili, že to kluci dotáhnou do vítězného konce,“ shodli se oba hráči. „Basketbalu moc nerozumím, ale zkrátka to tam začalo padat,“ upřesnil s úsměvem odchovanec kopřivnického hokeje.

Souboje Nového Jičína a Prostějova, zvláště v play off, jsou vždy vypjaté. Cítili to v hledišti i oba hokejisté. „Hráči obou týmu dělali pod tlakem chyby, které taky plynuly z nervozity,“ řekl Klesla. „Kluci na palubovce to tak určitě cítili, ale já jako fanoušek na tribuně jsem si to pouze užíval,“ dodal Fleischmann.

A jak budou trávit nejbližší dny oba hráči zámořské NHL? „Začal jsem trénovat na suchu. Musím se připravit na další sezonu. Ale chci si to tu trochu i užít, takže bych chtěl navštívit známé a kamarády,“ prozradil Klesla. To mladší Fleischmann prý nyní jen relaxuje. „Nejprve pojedu na dovolenou, a až pak začnu s letní přípravou,“ přiznal.