V sezoně 2015/2016 odehrály už 22 utkání a pouze v jediném případě nebodovaly. Volejbalistky Nového Jičína, který opanovaly poslední dva ročníky soutěže, míří znovu neohroženě za prvním místem a z cesty kosí jednoho soupeře za druhým.

Tým trenéra Pustky tentokráte uspěl na Valašsku, kde neztratili ani set a zaslouženě si tak připsal šest bodů. V úvodním utkání se ale Vsetín poměrně držel, když v obou sadách padl s favoritem shodně 22:25.

„Začala druhá polovina soutěže a víme, že nám budou chtít ostatní týmy vrátit porážky z první části, ani Vsetín nebyl opakem. Do prvního zápasu se jim podařilo vstoupit asi nejlépe jak mohly, dostaly jsme hned na začátku několik přímých bodů z podání, ale naštěstí jsme se dokázaly zavčasu vzpamatovat a otočit nepříznivý vývoj. První dva sety byly vyrovnané až do koncovky, které jsme ovšem lépe zvládly my, především díky kvalitnějšímu servisu. I když výsledek tomu neodpovídá, zápas byl plný dlouhých výměn a divákům se musel líbit," hodnotila úvodní vystoupení Nového Jičína jeho nahrávačka Lenka Václaviková. Lídr tabulky znovu neodjel k utkání kompletní.

„Potřebovaly jsme si upevnit první místo v tabulce a neztratit body, ale přesto jsme jely znovu v osmi hráčkách, tentokrát ale v základní sestavě i s liberem. Poprvé s námi byla také Petra Zajícová, která proti nám hrávala druhou i první ligu za Přerov, takže se dobře známe. Péťa nastoupila po dohodě na liberu v obou zápasech a premiéra jí u nás vyšla na jedničku," ocenila výkon nové posily jedna z nejzkušenějších hráček Nového Jičína.

Ve druhém střetnutí už byla převaha vedoucího celku tabulky daleko více znatelná a další zasloužené vítězství bez ztráty setu bylo na světě.

„Druhý zápas jsme hrály ve větší pohodě a už jsme téměř žádné drama nedopustily. Třetí set byl asi nejvyrovnanější. Už jsme se viděly v šatně a Vsetín se nás tak držel až do koncovky, kde jsme ovšem opět uskočily. Oba zápasy jsme opravdu dobře podávaly a pokud neměly domácí přihrané za jedna, měly velký problém nám vracet míče tak, abychom je z nich hned nepotrestaly. Pokud ale přihrály, jejich útoky středem jsme těžko bránily," přiznala novojičínská nahrávačka.

Při zaváhání druhé Ostravy, která doma získala se sedmým Prostějovem jen čtyři body, se tak novojičínský náskok navýšil na osm bodů. „Jediné, co mě mrzí je, že jezdíme poslední kola v malém počtu. Rozšířily jsme kádr na třináct hráček, ale přesto nás bylo na poslední zápasy jen osm. V dalším kole nás čeká asi největší bitva, kdy budeme hostit právě druhou Ostravu, takže zvu všechny diváky na kvalitní podívanou," řekla závěrem Václaviková.

Pjentak: Příliš mnoho chyb

Bílovecké volejbalistky doma hostily třetí Kylešovice a v prvním utkání sice ještě stihly srovnat na 1:1, ale ve zbylých dvou sadách zvládly hostující hráčky koncovky setů lépe a po výhře 3:1 mohly slavit tři body.

„V prvním utkání to byl z naší strany nevyrovnaný výkon. Bylo to nahoru, dolů a výborné okamžiky střídaly hloupé chyby. Bohužel těch chyb bylo víc a tomu odpovídal výsledek," vracel se k první partii kouč Bílovce Vítězslav Pjentak.

Vstup do druhého střetnutí však vyšel bíloveckým hráčkám znamenitě, když první sadou propluly po výsledku 25:9. Zápas nakonec dospěl až do páté sady, ve které se z vítězství 15:10 radovaly hostující volejbalistky.

„V druhém zápas přišlo naše zlepšení na bloku a v poli, ale malý důraz a agresivita v útoku nás připravily o dobře rozehrané koncovky setů. Už v předešlých zápasech a také v tomto se nám stává, že pustíme soupeře v setech do vedení 23:19 a pak teprve začínáme hrát. To už je ale pozdě a pak sety prohráváme nejtěsnějšími rozdíly. Nejhorší je, že to, co holky předvádí na tréninku, tak nedokážou přenést do utkání," litoval Pjentak.

Zatímco v minulém kole upozorňoval na nepřesvědčivý výkon sudích lídr z Nového Jičína, nyní byla zloba také na straně druhého novojičínského zástupce v soutěži.

„To, co předváděla paní rozhodčí ve druhém utkání byla opravdu tragédie. Na tom jsme se shodli i s trenérem soupeře, který je zároveň extraligovým rozhodčím. Rozhodčí totiž vůbec nerespektovala pokyny druhého sudího, jako doteky sítě, útoky do pásky, nahrávka libera prsty v útočné zóně a další," zlobil se trenér aktuálně šestého celku tabulky, který hraje v sobotu opět na domácí palubovce, když od 9 hodin přivítá čtvrté Šlapanice u Brna, které doposud posbíraly o sedm bodů více než Bílovec.

21. a 22. kolo:

VK Austin - Vsetín TJ Nový Jičín 0:3 (-22, -22, -16) a 0:3 (-11, -16, -20)

TJ Nový Jičín: Václaviková, Pacherová, Pavelková, Jurasová, Karásková, Bartoňová, Bujnošková, libero P. Zajícová. Trenér: Pustka.

ŠSK Bílovec - VK Kylešovice 1:3 (-13, 23, -22, -26) a 2:3 (9, -22, -20, 18, -10)

ŠSK Bílovec: Procházková, Míčková, Kratochvílová, Ondrušová, Polášková, Fusíková, Řeháčková, Hošová, Zelená, Kaletová. Trenéři: Surák a Pjentak.

Program 23. a 24. kola:

Sobota 23. ledna, první zápas od 9 hodin Bílovec Šlapanice u Brna, první zápas od 10 hodin Nový Jičín Ostrava B.