Novojičínské volejbalistky kralují 2. lize, Bílovec má první body

Bílovec, Nový Jičín - Na Valašsku získaly první body v sezoně. Volejbalistky Bílovce, jež cestovaly první listopadový víkend na palubovku Vsetína, nejprve zvítězily v pětisetové bitvě 3:2 (v páté sadě prohrávaly už 1:8), a získaly tak první body v probíhajícím druholigovém ročníku.

7.11.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Sonnek

Ve druhém duelu pak Pjentakovy svěřenkyně neuspěly a prohrály 1:3.

Bílovci momentálně patří poslední, 10. příčka, se dvěma body, a na deváté Kylešovice ztrácí pět bodů.

„Hráli jsme v pozměněné nekompletní sestavě, ale na druhou stranu jsme byli posíleni o extraligovou hráčku Kuličovou. Po nevydařeném prvním setu jsme výrazně zlepšili bloky i hru v poli a otočili jsme zápas. Pátý set byl neskutečný. Prohrávali jsme už 1:8, ale v tomto okamžiku jsme vystřídali a výborným servisem a bezchybným výkonem jsme rozhodující set otočili," vracel se k povedenému obratu trenér Bílovce Vítězslav Pjentak.

Ve druhém utkání pak Bílovec za stavu 1:1 na sety nezvládl koncovku třetí sady. „Začali jsme více chybovat a soupeř se dostal z krize a utkání dohrál do vítězného konce. Stále jsme málo důrazní v útoku a máme špatné začátky setů," hledal příčiny porážky Pjentak.

V sobotu 8. listopadu přivítá Bílovec v domácím prostředí Brno-Juliánov. První zápas startuje v bílovecké hale 9 hodin.

Na vítězné vlně se nadále veze král loňské druholigové sezony, ve které ani jednou neprohrál.

Tým trenéra Jakubíka naposledy vyloupil Šlapanice u Brna, kde vyhrál dvakrát 3:0, a s 21 body vede tabulku, s tříbodovým náskokem před Opavou.

Také novojičínské volejbalistky hrají o víkendu doma, když v sobotu od 10 hodin hostí třetí Vsetín.

Derby juniorek ovládl Bílovec

Prvoligové juniorky Bílovce nadále kralují, když v derby nedaly šanci Novému Jičínu, který porazily na jeho půdě 3:0 a 3:1.

Svěřenkyně trenéra Mičulky prozatím neprohrály a v deseti utkáních ztratily pouhé tři sety.

„První utkání jsme vyhráli bez problémů. Ve druhém zápase jsme pozměnili sestavu a první set jsme sice vyhráli, ale až v koncovce, když už jsme v průběhu setu prohrávali o osm bodů. Druhý set jsme zvládli a ten třetí děvčata úplně vypustila. Do dalšího setu jsme nastoupili v základní sestavě a vyhráli," komentoval utkání trenér bíloveckých juniorek Petr Mičulka. (dtb)