Stejně povedené dvojutkání pak zažily také bílovecké volejbalistky, které získaly povinné body s poslední Opavou.

Lídrovi tabulky trošku zkomplikovala situaci absence jedné z klíčových hráček, když pro nemoc vypadla smečařka Pacherová. Nový Jičín však po Vánocích posílil kádr a tak dostala v základní sestavě příležitost Bromová, jež v utkáních původně hrát neměla. Hráčky prostějovského OP se v prvních dvou setech poměrně držely, když dokázaly uhrát shodně 22 bodů, ale v koncovce setů favorit žádné překvapení nedopustil.

„Prostějov vlétl do prvního setu po hlavě a vydržel hrát odvážně až do koncovky, která ale skončila lépe pro nás a to jim asi vzalo trošku elánu do dalších setů, kde už nám tolik nestačily. Jejich mladá nahrávačka Gogová využívala šikovně a pravidelně všechny hráčky a hlavně na smeči se nám nedařilo je ubránit. To byla asi naše největší slabina v obou utkáních. Naštěstí jsme ale dělaly minimum chyb," komentovala úvodní vítězství bez ztráty setu novojičínská nahrávačka Lenka Václaviková.

Ve druhém utkání se díky dostatečnému náskoku zapojila do hry opět také mladá blokařka Iveta Fridrichová.

„Byl to myslím její nejlepší zápas. Zapracovaly jsme na trénincích na útoku středem a Ivet to evidentně pomohlo. Herně je na tom již mnohem dál, než když k nám přišla na začátku sezony," pochvalovala si jedna z nejzkušenějších hráček Pustkova výběru.

Při vedení 2:0 na sety, ale Nový Jičín více chyboval na servisu a několik zbytečných chyb mělo za následek prohranou sadu. Poté už se ale vše vrátilo do normálu a favorit si bez větších potíží došel pro další tříbodový duel.

„Ještě, že nás prohraný set vždycky nakopne k lepším výkonům. Navíc jsme díky některým překvapivým výsledkům posledního kola poskočily v čele tabulky už o devět bodů, což nás samozřejmě těší. O víkendu jedeme do brněnského Juliánova, který naposledy potrápil Ostravu a čeká nás tedy další silný soupeř," uvědomuje si Václaviková.

Bílovec se dočkal prvních výher

Proti poslední Opavě mohli konečně slavit premiérové vítězství v roce 2016. Volejbalistky Bílovce si tak mohly užít radost z výhry poprvé od 13. kola, kdy doma tehdy porazily Vsetín. Bílovecký tým trenérů Suráka a Pjentaka nastoupil do utkání, vinou nemocných hráček, jen v osmi i s juniorkou Řeháčkovou. Beznadějně poslední Slezanky pro sebe sice vzaly první set, ale zbylé tři sady byly ve zcela jasné režii domácích.

„První set byl z naší strany nervózní a bez důrazu v útoku. Asi s vědomím, že hrajeme s posledním týmem a potřebujeme bodovat. Opava hraje velmi dobře v poli a celkem bojovně. Set jsme zbytečně prohráli v koncovce. Pak jsme změnili taktiku hry v obraně, na bloku a především díky tomu a disciplinovaného a bojovného výkonu jsme zbylé tři sety vyhráli," cenil si obratu a po dlouhé době radosti z vítězství bílovecký kouč Vítězslav Pjentak.

V prvním setu druhého utkání pak domácí hráčky Opavu deklasovaly, ale poté hosté srovnali na 1:1.

„Ve druhém setu holky opustily stanovenou taktiku a po mnoha zbytečných chybách a díky zlepšenému servisu soupeře jsme set prohráli. Další dva sety byly hodně upracované a doslova vydřené, ale hlavně vítězné. Soutěž se hodně vyrovnává a bude ještě do konce velmi napínavá. Hlavně boje o sestupová místa. Musíme doufat, že nás vítězství nakoplo k lepším výkonům," věří v častější sbírání výher Pjentak.

25. a 26. kolo:

TJ Nový Jičín – OP Prostějov 3:0 (22, 12, 17) a 3:1 (17, 22, -25, 14)

TJ Nový Jičín: Václaviková, Karásková, Jurasová, Pavelková, Bartoňová, Bromová, Fridrichová, Burgertová, libero Bujnošková. Trenér: Pustka.

ŠSK Bílovec – Happy Sport Opava 3:1 (-22, 11, 16, 16) a 3:1 (13, -23, 17, 22)

ŠSK Bílovec: Fusíková, Ondrušová, Procházková, Míčková, Zelená, Kyprová, Řeháčková, Kratochvílová. Trenéři: Surák a Pjentak.

Program 27. a 28. kola:

Sobota 13. února, první zápas od 10 hodin OP Prostějov - ŠSK Bílovec, TJ Sokol Brno-Juliánov - TJ Nový Jičín.