Soutěž má nyní přesně v polovině měsíční pauzu a pokračuje v sobotu 9. ledna 2016. Bílovec čeká utkání na palubovce Brna – Juliánova a Nový Jičín cestuje do Svitav.

Volejbalistky Nového Jičína udávaly v obou zápasech tempo hry a pouze jednou dovolily Bílovci, aby se dostal před dvacet bodů.

„Očekávaly jsme dva dlouhé zápasy. Jak je ale vidět z výsledků, byl to nevyrovnaný boj. Opět jsme se snažily dávat kvalitní servis a skládat balóny z prvního útoku. Tentokrát musím vyzdvihnout obě smečařky, jak Lucka Pacherová, tak Eliška Jurasová skládaly balóny téměř ze všech pozic," ocenila výkon spoluhráček nahrávačka Nového Jičína Lenka Václaviková.

„Po prvním zápase jsme očekávaly, že nám bude chtít Bílovec vrátit porážku, ale to jaksi nepřišlo. Holky už měly asi vánoční náladu a chvílemi předváděly na hřišti spíš kvalitní herecké výkony než volejbal. Na hřiště se na pár balónů dostaly taky všechny naše mladé hráčky, premiérově taky druhá nahrávačka Zuzka Vrbová. Jsem ráda, že jsme první půlku soutěže zvládly. Na pauzu jsme se všechny těšily, potřebujeme si odpočinout a nabrat síly. Na druhou polovinu se ale těšíme, protože už můžeme prozradit, že od ledna posílíme o nové hráčky, takže se mají soupeři na co těšit," prozradila dále Václaviková. Nový Jičín posbíral v 18 zápasech 45 bodů, když nebodoval pouze v jednom případě. Soutěž nyní vede o šest bodů před rezervou extraligové Ostravy.

„Obě utkání byly z naší strany jedno velké trápení. Vůbec nám nešel příjem a od toho se odvíjela celá naše hra. Soupeř výborně servíroval a jeho hra byla velmi kompaktní. Do prvního utkání jsme nastoupili se zbytečným respektem. Nový Jičín hrál velmi dobře v obraně a místy jsme byli bezradní. Nyní si holky musí odpočinout a připravíme se na druhou polovinu soutěže, která bude ještě hodně zajímavá," sdělil po derby trenér bíloveckých volejbalistek Vítězslav Pjentak, jehož tým posbíral v první polovině soutěž 28 bodů a v desetičlenné tabulce zaujímá 6. pozici.

TJ NOVÝ JIČÍN - ŠSK BÍLOVEC 3:0 (13, 21, 10) a 3:0 (14, 17, 17)

Nový Jičín: Václaviková, Pacherová, Pavelková, Jurasová, Karásková, Bartoňová, Petřkovská, Vrbová, Fridrichová, libero Bujnošková. Trenér: Pustka.
Bílovec: Stoklasová, Míčková, Fusíková, Zelená, Kratochvílová, Kyprová, Ondrušová, Procházková. Trenéři: Surák a Pjentak.