Svou pozornost bystří také fanoušci a čtenáři deníku, kteří budou spolurozhodovat o konečných výsledcích této ankety a především budou určovat, kdo se stane Sportovní hvězdou Deníku.

Projekt letos zavítá hned do 41 měst naší republiky.

Poprvé se vyhlašuje Cena Josefa Masopusta Letošní ročník ankety Nejúspěšnější sportovec roku nabídne jednu novinku. Tou je udělování Ceny Josefa Masopusta.
Legendární fotbalista a trenér, držitel Zlatého míče z roku 1962 opustil naše řady v červenci loňského roku a vyhlašovatelé ankety se dohodli s Klubem přátel Josefa Masopusta na udílení této prestižní ceny. Jejím laureátem bude v každém okrese hráč, klub, tým, případně funkcionář, který podle mínění příslušného OFS nejvíc naplňuje právě odkaz Josefa Masopusta čestný, obětavý, pracovitý a vždy se smyslem pro fair play.'
Součástí všech galavečerů bude představení legendy a vedení Klubu přátel Josefa Masopusta osobně předá cenu.

Hlavním cílem je ocenění nejúspěšnějších sportovců, kteří reprezentují jednotlivá města, okresy, kraje a celou Českou republiku na domácích i zahraničních kolbištích a to v mnoha vyhlašovaných kategoriích od mládeže až po veterány.

Je nám ctí připomenout také slavné sportovní legendy a uvést je do síně slávy.

Letošní ročník ankety Nejúspěšnější sportovec roku nabídne oproti minulosti jednu novinku. Tou je udělování Ceny Josefa Masopusta.

Produkci má na starost opětovně agentura Sport Action s.r.o., spolupořadateli jsou tradičně Česká unie sportu a regionální Deník.

Významným vyhlašovatelem jsou také města spolu s krajskými úřady, bez jejichž práce a finanční podpory by se podobná anketa nemohla pořádat.

Galavečery se uskuteční 8. března v Novém Jičíně a 10. března v Karviné.

Slavnostní večery mají vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí přední umělci. V letošním roce se oceněným sportovcům a divákům na pódiu představí Lešek Semelka, Andrea Mea, Nela Kailová, Trio Nobles, akrobatické duo a také řada regionálních talentů vybraných ze sportovních oddílů a tanečních klubů. Jako moderátoři se vystřídají Radek Šilhan (O2 TV) a Radek Jirgl.

Samozřejmostí je poutavá scéna, špičková technika a profesionální produkční tým.

Díky zajímavému programu a nejvyšší kvalitě celé akce je pravidelně zaplněna kapacita všech sálů. Přímo se slavnostních večerů zúčastní dvacet tisíc diváků a další statisíce čtenářů se o přípravách akce, dosažených výsledcích o samotném průběhu slavnostních večerů dočtou na stránkách Deníku.

Věříme, že využijete možnost setkat se osobně se svými sportovními oblíbenci na některém ze slavnostních večerů. Všichni zájemci mají šanci získat volné vstupenky na akce a to tím, že navštíví redakce regionálního Deníku, kde budou volné vstupenky k dispozici.

Čtenáři deníku se také mohou zapojit do hlasování o vítězi kategorie Sportovní hvězda Deníku.

Nominace i hlasovací kupón najdete s dostatečným předstihem na stránkách svého regionálního Deníku. 

Hlasovací kupóny spolu s nominací sportovců budou v Deníku vycházet celkem čtyřikrát:
- v pátek 12. února
- ve středu 17. února
- v pátek 19. února
- ve středu 24. února.