Vedoucí celek volejbalové II. ligy žen naposledy porazil třetí Vsetín, jemuž dovolil pouhý set. „Holky začaly v prvním utkání moc dobře a soupeře jsme první dva sety nepustili vůbec k ničemu.

Bohužel třetí set jsme začali hrát bezstarostný volejbal a soupeře jsme vrátili, díky vlastním chybám, do utkání. Po prohraném třetím setu jsme ztratili klid ve hře, ale díky bojovnosti jsme utkání dotáhli k vítězství," těšilo novojičínského trenéra Romana Jakubíka. Druhé utkání už bylo v jasné režii Jakubíkových svěřenkyň. „Celé utkání jsme byli jasně lepší ve všech činnostech. Za obě utkání bych rád vyzdvihl smečařku Jurasovou a libero Bujnoškovou, které zvládaly opravdu těžké míče a byly oporami," hodnotil domácí duel trenér novojičínských volejbalistek, jehož tým čeká poslední utkání tohoto roku zítra v Prostějově. „Pak nás čeká měsíční pauza, na kterou se těšíme. Odpočineme si a potrénujeme do druhé části," má jasno Roman Jakubík.

Na Bílovec doma čekal těžký soupeř v podobě Palkovic. Bílovecké volejbalistky nakonec soupeři podlehly shodně 1:3.

„V dresu soupeře hrají bývalé hráčky extraligového Mittalu Ostrava a Frýdku-Místku. Myslím si, že jsme s nimi v neúplné sestavě sehráli vyrovnaná utkání. Soupeř nás přehrával v důrazu, útoku a hlavně kvalitnějším příjmem. Má v kádru dvanáct vyrovnaných kvalitních hráček. Holky bojovaly, snažily se, ale na celkové vítězství to nebylo. Je pravdou, že jsme mohli při trošce štěstí uhrát bod. Musíme ale zapracovat na příjmu. Zlepšili jsme blok a servis, ale stále jsou tam rezervy. Teď jedeme do Lanškrouna, kde potřebujeme bodovat," připomněl v pátek trenér Bílovce Vítězslav Pjentak dnešní sobotní duel na palubovce posledního týmu druholigové tabulky.

Nový Jičín - Vsetín 3:1 (15, 13, -22, 17) a 3:0 (23, 15, 20)

Nový Jičín: Uhrová, Václavíková, Šímová, Pacherová, Pavelková, Veverková, Jurasová, Kohoutová, Bujnošková, Marková, Karásková. Trenér: Jakubík.

Bílovec Palkovice 1:3 (-15, -21, 20, -16) a 1:3 (22, -23, -14, -20).

Bílovec: B. Kaletová, M. Kaletová, Fusíková, Čuboňová, Kukučová, Zelená, Míčková, Donné. Trenéři: Pjentak, Surák.