Vstup do zápasu se sice Novojičínským vydařil a brankou z první minuty se dostali do vedení, ale to bylo naposledy, kdy se tak v utkání stalo. Po vyrovnání na 3:3 pak Nový Jičín inkasoval deset vteřin před koncem druhé čtvrtiny.

„To byl asi klíčový okamžik, kdy jsme to v obranné fázi nezvládli. Vedoucí branka nás možná trošku ukolébala. Potom jsme si asi mysleli, že to půjde samo, a během naší přesilovky jsme dostali dvě branky, a rázem jsme prohrávali. Potom jsme do nich bušili, šancí jsme měli strašně moc, ale nebyli jsme schopni dát gól," ohlédl se za první porážkou v sezoně předseda a obránce novojičínského IHC Zbyněk Kubičík.

O den později pak novojičínští in-line hokejisté rozmetali v souboji o čelo tabulky IHC Havířov vysoko 12:4. Nový Jičín měl k páté výhře v sezoně nakročeno už po úvodních dvou čtvrtinách. Oproti předchozímu zápasu přibyli v sestavě Uhlár, jenž se blýskl pěti brankami, a Toman, naopak chyběl Ostřížek.

„Všichni už jsme měli v hlavě to, že se nikdo neporazí sám. Hra byla úplně někde jinde. Po první čtvrtině jsme vedli 4:1 a nedali jsme soupeři šanci, aby se k nám přiblížil. Spadlo nám tam téměř vše, takže to byl diametrálně odlišný zápas než proti Frýdku," dodal spokojeně Kubičík.

V pátek 16. května je na pořadu druhé derby v sezoně, kdy Nový Jičín vyzve na domácí umělé ploše rivala z Kopřivnice, kterého na úvod sezony porazil 11:6.

5. kolo: IHC Nový Jičín - IHC Frýdek-Místek 4:6 (1:2, 2:2, 0:1, 1:1)

Branky NJ: Ostřížek 2, Hruška, M. Chvostek.

IHC Nový Jičín: K. Gebauer Bartko, Kubičík, Ostřížek, Zedník Hermann, Hruška, M. Chvostek, Brynecký Zahradníček, F. Chvostek, Ohera, Gilar Andrýsek.

6. kolo: IHC Nový Jičín - IHC Havířov 12:4 (4:1, 2:0, 2:2, 4:1)

Branky NJ: Uhlár 5, Bartko 2, Kubičík, Zedník, Andrýsek, Ohera, Brynecký.

IHC Nový Jičín: K. Gebauer Bartko, Kubičík, Toman, Zedník F. Chvostek, Hruška, M. Chvostek, Brynecký Zahradníček, Andrýsek, Ohera, Uhlár Gilar.

IHC Kopřivnice - IHC Havířov 6:9.