„Na tradičním soustředění v Žamberku jsem měl celkem ve dvou turnusech 86 hráčů kategorií mladších a starších žáků a žákyň, juniorů, juniorek a kadetek. Soustředění se vydařilo a jsem s jeho průběhem spokojen. Hráli jsme řadu turnajů a dost jsme natrénovali, takže to splnilo svůj cíl. Uvidíme, jak si povedou ženy a muži, kteří již na soustředění nejezdí,“ zhodnotil Valenta.

„Co se týká jednotlivých družstev, tak u juniorek je problém, stejně jako v jiných klubech, že se potýkáme s menším počtem hráček. Myslím si ale, že jak juniorky, tak i kadetky, jsou připraveny celkem dobře, i když ta kvalita není taková, jako byla kdysi, kdy obě družstva bojovala na špici a o medaile. V nové sezoně by oba kolektivy měly hrát tak v polovině tabulek, s cílem hrát co nejlepší volejbal a udržet stávající soutěže,“ prozradil předseda oddílu.

Kadeti budou hrát opět krajský přebor, který za posledních pět sezon čtyřikrát vyhráli, ale do extraligy se přes kvalifikaci neprobojovali. Novojičínský volejbal bude mít i družstvo žen, které bude hrát v nezměněné sestavě opět druhou nejvyšší soutěž, tedy I. ligu. Družstvo mužů A bude bojovat v krajském přeboru I. třídy. V krajské „dvojce“ budou hrát muži B (junioři), na juniorky, kadetky a juniory čekají soupeři v nejvyšší soutěži, extralize. (jak)