Nováček 1. ligy, sk. B, z Nového Jičína cestoval v 9. kole na palubovku Basketbalu Olomouc, kde v pátek večer prohrál 69:88. Aktuálně sedmý celek tabulky tak prohrál i své páté venkovní utkání a o čtvrtou výhru v sezoně se může pokusit v neděli, kdy v domácí hale hostí od 16 hodin čtvrté Šlapanice u Brna.

Tým trenéra Zdražila nevstoupil do utkání na Hané vůbec dobře a brzy prohrával 6:17. Olomouc se mohla spolehnout na přesnou střelbu z dlouhé vzdálenosti, ale i když novojičínští basketbalisté postupně vyrovnali hru, tak v poločase prohrávali 34:45. „K utkání jsme přistoupili docela vlažně. Olomouc se navíc v prvním poločase často trefovala za tři body a my jsme se trápili. Chtěli jsme hrát více z pod koše, což se nám v první půlce příliš nedařilo," komentoval dění na hrací ploše trenér novojičínských basketbalistů Martin Zdražil.

Ve třetí čtvrtině předvedl nováček soutěže parádní šňůru 13:0 a rázem vedli Hanáci už jen 50:49. Ve 28. minutě však přišel klíčový okamžik utkání, kdy mladík Jakubu snižoval na 55:60, ale při dopadu se zranil tak nešťastně, že pro něj zápas skončil. Olomouc pak závěr třetí čtvrtiny vyhrála 5:0 a do poslední desetiminutovky si odnášela náskok 65:55. „Zranění našeho ústředního rozehrávače bylo bohužel rozhodující, protože nám citelně chyběl. Navíc se jedná o poranění kolene vážnějšího charakteru," litoval kouč BC Nový Jičín velikého zásahu do sestavy, která se tak nyní bude muset bez devatenáctiletého rozehrávače, jenž od letošního ročníku nastupoval také za NH Ostrava v český nejvyšší soutěži, na nějaký čas obejít.

V závěrečném dějství udělali novojičínští několik zbytečných ztrát, Olomouc přidala další tři trojky a nakonec Novému Jičínu uštědřila nejvyšší porážku v sezoně (69:88). „Do druhé půlky jsme šli s tím, že změníme obranu, zvýšíme tlak na hráče s míčem přes celé hřiště a budeme se více tlačit pod koš, kde jsme měli výškovou převahu. To se nám poměrně dařilo a stáhli jsme domácí náskok na jeden bod. Zápas pak bohužel ovlivnilo zmiňované zranění a domácí se znovu chytli a zase nám odskočili. Náskok, který se nám tak podařil stáhnout, zase znovu narostl. Pak už nám ani nezbyly síly k tomu, abychom zápas zdramatizovali," přiznal závěrem Zdražil.

1. liga, sk. B, 9. kolo:
BASKETBAL OLOMOUC – BC NOVÝ JIČÍN 88:69 (23:15, 45:34, 65:55)

BC Nový Jičín: Kelar 4, Omaník 4, Janík 21, Panák 7, Rudolf 7, Pindroch, Kraus 9, Pelikán 5, Křídlo 3, Jakubu 9. Trenér: Zdražil.