Mužský volejbalový celek Nového Jičína působil ve 2. lize naposledy v sezoně 2012/2013. První polovinu sezony odehráli Novojičínští bez jediné porážky a po vánoční přestávce je jako první čekalo derby na domácí palubovce v hale ABC proti Odrám, kterým momentálně patří 4. místo.

Nový Jičín slavil dvě vítězství 3:1, ale radost z dalších bodů kalilo zranění hrajícího trenéra a opory týmu Jakuba Karáska, jenž si přivodil výron v kotníku.

„Oderští hráči byli velmi bojovní a dařilo se jim prakticky vše, na co sáhli. I proto se s námi dostávali do koncovek a dvě si také vybojovali. V posledním setu jsem si na bloku poranil kotník, ale kluci už si výsledek pohlídali, i když koncovku dohrávali v nestandardním postavení," ohlédl se za smolným vstupem do nového roku Jakub Karásek.

Následoval dvojzápas proti Ostravské univerzitě, ve kterém ztratili Novojičínští první bod, když v úvodním utkání museli otáčet nepříznivý vývoj 0:2 na sety, ale ve druhém zápase už neztratili jedinou sadu.

Lídr tabulky, který kromě hrajícího trenéra Jakuba Karáska vedou ještě jeho otec Luděk Karásek a René Bárta, poté v oslabené sestavě přivítal Palkovice, s nimiž v úvodním střetnutí prohrál 2:3, ale v odvetě nedal soupeři šanci a smetl ho rázně 3:0.

V prozatím posledním odehraném utkání se Nový Jičín postavil rezervě extraligové Ostravy. Nejlepší celky soutěže předvedly vynikající volejbal, který svou kvalitou výrazně převýšil úroveň krajského přeboru.

Ostravští, jež také touží zabojovat o postup do 2. ligy, přijeli v notně posílené sestavě o tři hráče extraligového áčka (Adam Záhorský, Jakub Balón, Tomáš Dvořák), na bloku se objevil velezkušený, již bývalý extraligový smečař a současný manažer Ostravy, Tomáš Zedník.

„Pro mě to tedy bylo velmi prestižní utkání, protože jsem mohl nastoupit proti mým dobrým kamarádům a také bývalým spoluhráčům," prozradil novojičínský hrající trenér, jenž se mohl již po třech týdnech po zranění kotníku naplno zapojit do hry. Nový Jičín, který na podzim vyhrál v Ostravě 3:2 a 3:0, ale první zápas nezvládl a prohrál doma 0:3.

„První zápas byl z naší strany velmi nervózní. Jako by nás tížilo to, proti komu hrajeme a jak důležité to utkání pro nás je," zamýšlel se mistr extraligy s Ostravou z roku 2013.

Ve druhém utkání však jako by se role otočily a byli to domácí, jež mohli slavit důležitou výhru za tři body. Klíčová byla koncovka druhého setu, ve které nakonec Novojičínští uspěli 30:28.

„Velkou pochvalu si zaslouží Kristián Daniško, který se za těžkého stavu 25:25 blýskl svým razantním skákaným servisem a vyčaroval eso," vzpomínal na důležité momenty Karásek, jenž pak spolu se spoluhráči dohrával utkání ve vynikající atmosféře domácího publika. Nový Jičín má momentálně vše ve svých rukou. Pokud ve zbývajících šesti zápasech neztratí body, bude moci zabojovat o 2. ligu.

„Chceme postoupit, ale bavit se o tom budeme, až to bude aktuální. Každopádně chceme druhou ligu zkusit," uzavřel Karásek. Tuto sobotu hostí vedoucí celek tabulky šestou Karvinou.