Na úvod porazil tým hrajícího trenéra Jakuba Karáska a trenéra Luďka Karáska Hulín 3:0. „Do utkání proti Hulínu jsme nastoupili hodně nervózní, z čehož pak pramenily naše chyby. Ale naštěstí jsme se sžili s atmosférou a diváci byli výborní. Hru jsme uklidnili a začalo se projevovat to, že jsme byli silnější středem a lepší v útoku. Postupně se nám začal dařit i servis, což bylo důležité," řekl po první výhře hrající trenér Nového Jičína a extraligový mistr s Ostravou z roku 2013, Jakub Karásek.

V sobotu odpoledne pak měli Novojičínští nakročeno ke druhé výhře, ale vedení 2:0 proti Šlapanicím nakonec ztratili. „Utkání bylo nejnapínavější a nejpohlednější ze všech. Věděli jsme, že to bude náš největší konkurent. V jejich prvním zápase proti Olomouci jsme je pečlivě sledovali. V prvních dvou setech se nám dařilo trefovat servisem jejich nejhoršího přihrávače a také jsme si pomohli několika bodovými bloky," hodnotil průběh důležité bitvy Jakub Karásek. Postupně však začali domácí ztrácet.

„Šlapanice začaly riskovat na podání. Navíc nám vázla souhra nahrávače s našimi smečaři. Do zkrácené sady jsme vstoupili dvěma nevynucenými chybami v útoku a po výměně stran jsme navíc dostali dvě smolná esa o pásku. To už byly Šlapanice v euforii," vzpomínal hrající trenér Nového Jičína. Všechna utkání Nového Jičína zdobila na novojičínské poměry nevídaná fanouškovská kulisa.

„Diváci nás svým povzbuzováním hnali stále dopředu, a to týmu pomohlo hlavně v těžkých chvílích. Atmosféra všech zápasů byla opravdu neuvěřitelná. Většina kluků z týmu hrála před tolika lidmi poprvé v životě a věřím, že si to užili. Chtěl bych proto za sebe, za tým, ale také za celý oddíl TJ Nový Jičín veřejně poděkovat všem, kdo přišli a fandili nám, ale taky komukoliv jinému za vynikající atmosféru a skvělou podporu," poděkoval příznivcům za celý tým Karásek.

Skvěle poskládaný tým

V neděli pak Nový Jičín zvládl obě bitvy a Litomyšl i Olomouc porazil za tři body. Proti Litomyšli bylo jasné, že vzhledem k předchozím výsledkům stačí domácím k postupu výhra právě za tři body.

„Moc dobře jsme věděli, že udělat poslední krok bývá často nejtěžší. Hráli jsme netrpělivě a místo toho, abychom hráli naši útočnou a agresivní hru, přizpůsobovali jsme se tempu Litomyšle. Od třetího setu se nám pak začalo více dařit v obraně a také na servisu. V zápase výborně takticky podával Schmidt, který střídal hlavně za tímto účelem. O oživení hry se postaral také druhý nahrávač, Komorovský," pochvaloval si blokař Nového Jičína. Proti Hanákům dostala výraznější šanci také druhá domácí šestka a věkový průměr hráčů na hřišti výrazně klesl hlavně díky talentovaným kadetům Koptíkovi, Rýcovi a Krejsovi.

Velice úspěšná sezona novojičínských volejbalistů je tak u konce. V předešlém ročníku skončil Nový Jičín v krajském přeboru 1. třídy na posledním místě.

„Ale to bylo úplně jiné družstvo. V letošní sezoně jsme odehráli málo zápasů. Může za to nízký počet družstev a slabá úroveň našeho krajského přeboru. Týmu postup do vyšší úrovně prospěje. Klíčem k našemu úspěchu je hlavně vynikající parta a další naší velkou výhodou je, že jsme poskládaní ze tří hráčských generací. První z nich jsou naši mladí a nadějní kadeti, druhou generací jsou hráči narození okolo roku 1990, a ti jsou jakýmsi propojovacím a tmelícím článkem mezi mladíky a zkušenými volejbalisty z třetí generace, kteří jsou nejdůležitější, a bez nichž by se družstvo neobešlo. Ambice a cíle se budou odvíjet od toho, v jaké podobě se nám podaří tým zanechat a sestavit. Rád bych celému týmu poděkoval za skvělou sezonu," řekl závěrem Jakub Karásek.

TJ Nový Jičín v kvalifikaci o 2. ligu:

Zápasy Nového Jičína:

Hulín - Nový Jičín 0:3 (-21, -13, -12),

Nový Jičín - Šlapanice 2:3 (21, 23, -18, -23, -8),

Nový Jičín - Litomyšl 3:1 (18, -22, 18, 21),

Olomouc - Nový Jičín 0:3 (-21, -17, -18).

Konečné pořadí:

1. TJ Sokol Šlapanice u Brna 10 bodů,

2. TJ Nový Jičín 10,

3.SK Spartak Hulín 6,

4. VK Litomyšl 4,

5. SK UP Olomouc 0.

TJ Nový Jičín:

Nahrávači: Robin Slováček, Filip Komorovský. Univerzál: Kristián Daniško.

Smečaři: René Bárta, Jakub Gilar, Radek Schmidt, Tomáš Koptík.

Blokaři: Eduard Chalupa, Jakub Karásek, Daniel Rýc, Jiří Krejsa.

Libero: Michal Polášek.

Trenéři: Jakub Karásek, Luděk Karásek.