V dalším kole čekají Nový Jičín, v sobotu 10. listopadu, dvě přetěžká utkání na palubovce Bučovic. „Bučovice soutěž poslední sezony vyhrávají. Tam je ale problém v tom, že druhá moravská liga je poměrně velice silná. V první lize z Moravy téměř nikdo nehraje, protože ten systém je takový, že se hraje v pátek večer a v sobotu večer. Takže moravská družstva by s tím měla obrovské problémy. Museli by vyjet vlastně skoro na celý víkend," vysvětlil problémy s postupem do druhé nejvyšší soutěže v republice Oldřich Valenta a doplnil: „Letos očekávám, že Bučovice, kde hraje třeba Dubš nebo Sekanina a další bývalí prvoligoví hráči, budou opět v čele. Ale letos to budou mít těžší. S Palkovicema budou bojovat více než v předcházejících sezonách."

Systém II. volejbalové ligy je následující. II. liga má tři skupiny, z nichž poslední tým z každé padá přímo, ještě společně s dvěma předposledními, s nejnižším počtem bodů, o soutěž níže. Tým z předposledního místa s nejvyšším počtem bodů jde do kvalifikace se čtrnácti vítězi jednotlivých krajů. Vzniknou tak tři skupiny po pěti a z každé postupují nejlepší dva do II. ligy. „Dáváme příležitost i mladým klukům. Naším cílem je záchrana, takže jistota udržení znamená skončit do 8. místa," řekl závěrem Oldřich Valenta.

V prozatímní tabulce patří Novému Jíčínu 8. místo. Tabulka se boduje tzv. italským bodováním. Za výhru 3:0, popřípadě 3:1, si vítěz připisuje tři body, poražený nula. Při vítězství 3:2 bere vítěz dva body, bod pak připadne poraženému týmu.

Z výsledků:

9. a 10. kolo: Nový Jičín Hlučín 1:3 (25,-19,-19,-15) a 1:3 (-20,-21,23,-21) (dtb)