Vítězný tým tvořili chlapci ze sportovní třídy 9. C Základní školy Nový Jičín, Komenského 66. Nový Jičín vyhrál hladce základní skupinu a probojoval se tak do play-off, kde ho čekalo Znojmo.

Úvodní sadu sice vyhráli Jihomoravané, ale dramatický zápas pak novojičínští mladíci otočili ve svůj prospěch a po výhře 2:1 mohli slavit postup do finálové skupiny.

Tam ve vyrovnaných utkáních porazili týmy ze Zlína a Velkého Meziříčí, díky čemuž se dostali do finále proti České Třebové. Favorit celého turnaje ovládl první set, a když vedl i ve druhém, vše směřoval k jasné výhře 2:0 na sety. Poté však přišel velký novojičínský obrat.

„V koncovce pak hráči výrazně přidali, soupeře dostali pod tlak a nakonec druhý set vyhráli 26:24. V rozhodujícím tiebreaku už jsme měli více sil a nečekaně zvítězili 2:1," vracel se k finálovému obratu a triumfu v úvodním kole Českého poháru trenér volejbalové mládeže Nový Jičín René Bárta.

Město Nový Jičín a ZŠ Komenského 66 reprezentovali: Michael Bílek, Pavel Bohm, Richard D'Agnolo, Antonín Handrych, Dominik Jurča, Tomáš Kuběna, Ondřej Kučerka, Vojtěch Mička, Josef Štec, Jiří.Vohanka. Trenér a vedoucí družstva: René Bárta.

Z konečného pořadí 1. kola Českého poháru ve volejbalu st. žáků: 1. Nový Jičín, 2. Česká Třebová, 3. Zlín, 4. Velké Meziříčí, 5. Brno, 6. Kojetín, 7. Svitavy, 8. Znojmo.