Pro novojičínský klub je tento zápas historicky velmi významný, protože jím začíná druhou stovku zápasů v evropských soutěžích, ve kterých se utkali s družstvy ze 25 zemí Evropy v pohárech jako byly Koračův, Saportův, dále pak Superliga, NEBL a CEBL. Ve všech těchto soutěžích významně přispěli k popularizaci českého basketbalu a města Nového Jičína.

Maďarský soupeř je po vítězství nad Novým Jičínem a vítězstvím 69:65 v rakouském Kapfenbergu v minulém týdnu, vážným favoritem na vítězství ve skupině a postupu do Final four. I když teoreticky mohou postoupit i Rakušané, vše nasvědčuje tomu, že domácí zápas Novojičínských s maďarským týmem, a vítězství o více než 6 bodů, bude Mlékárnu Miltra předurčovat k vítězství ve skupině a k účasti v závěrečných bojích. Paks navíc prohrál poslední dva zápasy v domácí soutěži, naopak, Nový Jičín si zatím v domácí soutěži vede velmi úspěšně, kdy ve druhé části ligové soutěže neprohrál ještě ani jedno utkání.

Atmosféra v kabině po důležitém vítězství nad Děčínem je dobrá, po zranění se zvedá i daleko větší možnost více zatížit zraněnou nohu Varnelise i stále se lepšící pocity po operaci achilovky u Šaroviče. Tým nastoupí v kompletní sestavě.

„Čeká nás pohárová odveta, na kterou se těšíme a chceme oplatit maďarskému týmu porážku z prvního zápasu. Soupeř má velmi vyvážený tým, tedy střelce z dálky i těžké pivoty, kteří se umějí prosadit v blízkosti koše. Myslím si, že se naši diváci mají na co těšit a zpestřit si tak předvánoční chaos,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

„Myslím si, že momentálně hrajeme v pohodové formě, a můžeme tak oplatit soupeři porážku a vykročit úspěšně za postupem, což je cesta k vítězství ve skupině a je i naším cílem,“ uzavřel kapitán David Hájek.